پیش بینی تداوم وزش باد شدید در 15 استان کشور

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (5 خرداد) در 15 استان کشور وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست. به همین دلیل تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی اتخاذ گردد.

پیش بینی تداوم وزش باد شدید در 15 استان کشور

صادق ضیاییان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز (5 خرداد) در استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت همچنین برای امروز در استان های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، شمال کرمانشاه، غرب لرستان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی توام با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و گرد و خاک پیش بینی می گردد.

وی تاکید نمود: از این رو احتمال خسارت به سازه های موقت و سست بنیان و تاسیسات و داربست ها و برخورد صاعقه وجود دارد. از این رو تمهیدات احتمالی در نظر گرفته گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین درباره وزش باد شدید در استان های گیلان و مازندران طی روز قبل گفت: وزش باد شدید موقت در این استان ها پیش بینی شده بود. در هشدار زرد رنگ شماره 27 سازمان هواشناسی پیش بینی شده بود که در کنار کاهش 12 تا 18 درجه ای دمای هوا در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان وزش باد شدید نیز خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه اداره هواشناسی استان های نیز هشدارهایی با سطوح نارنجی و حتی قرمز در خصوص وزش باد شدید صادر نموده بودند، توضیح داد: در علم هواشناسی مقدار عددی بسیاری از پدیده ها از جمله باد قابل پیش بینی دقیق نیست اما می توان به صورت تقریبی سرعت وزش باد را تخمین زد.

ضیاییان در انتها گفت:همچنین اگر پدیده ای محلی و از وسعت کمی برخوردار باشد خطای بیشتری در تخمین خواهد داشت.

به گزارش خبرنگاران، روز گذشته تندبادی با سرعت 90 کیلومتر در شهرهای استان گیلان و مازندارن خساراتی را به دنبال داشت.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20249

به "پیش بینی تداوم وزش باد شدید در 15 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تداوم وزش باد شدید در 15 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید