چرا محرومیت 4 ساله ملی پوش فوتسال ایران کاهش نیافت؟

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، ابوالقاسم عروجی یکی از ملی پوشان فوتسال ایران و بازیکن تیم مس سونگون پاییز سال گذشته بود که تست دوپینگش مثبت اعلام شد و حکم محرومیت چهار ساله شامل حال این بازیکن شد.

چرا محرومیت 4 ساله ملی پوش فوتسال ایران کاهش نیافت؟

عروجی که مدعی بود مواد نیروزا را از عمد استفاده نکرده و صرفاً برای رفع مسائل پزشکی اش به این دارو مراجعه کرده است، با کمک توحید سیف برقی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال نامه ای را برای کمیته استیناف نادو ارسال کرد و خواهان کاهش محرومیتش و محاسبه این محرومیت از زمان نمونه برداری شد.

در نهایت این درخواست مورد قبول واقع نشد و عروجی باید به مدت چهار سال و تا سال 1402 دوران محرومیتش را طی کند. با این اتفاق، تیم ملی فوتسال ایران هم از داشتن یک بازیکن چپ پا و توانمند در سال منتهی به جام ملت های آسیا و جام جهانی محروم شد.

رضا سعیدی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در مصاحبه با خبرنگاران، درباره تایید محرومیت عروجی گفت: محرومیت آن دسته از ورزشکاران دوپینگی کاهش می یابد که مدارک قابل قبول و مستند به کمیته استیناف ارائه کنند. در غیر این صورت اتفاقی نمی افتد.

سعیدی اضافه نمود: عروجی جزو کسانی بود که مدارکش برای کمیته استیناف کافی نبود و درخواستش مورد قبول واقع نشد.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در خصوص وکالت سیف برقی برای عروجی و موانع قانونی اظهار کرد: وکالت سیف در پرونده استیناف عروجی مسئله ای نداشت. در واقع هر کارشناسی می تواند در این پرونده ها وکالت بر عهده بگیرد مگر اینکه خودش جزو افرادی بوده که نمونه گیری کرده است.

سعیدی در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا عروجی می تواند با شکایت به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) محرومیتش را کاهش بدهد؟ گفت: عروجی می تواند به CAS شکایت کند ولی این دادگاه هم بر اساس قوانین وادا عمل می کند؛ همان قوانینی که ما طبق آن رای داده ایم. به این ترتیب شکایت او در CAS هم رد می شود.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20250

به "چرا محرومیت 4 ساله ملی پوش فوتسال ایران کاهش نیافت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا محرومیت 4 ساله ملی پوش فوتسال ایران کاهش نیافت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید