چگونه خطر ورزش در تابستان را برای بچه ها از بین ببریم

به گزارش شیوا مارکت، عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی توصیه کرد که خانواده ها به مقوله آب رسانی و تامین املاح و قند بدن در صورت فعالیت بدنی و ورزش کردن بچه ها و نوجوانان در تابستان توجه جدی داشته باشند.

چگونه خطر ورزش در تابستان را برای بچه ها از بین ببریم

هادی روحانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه خانواده ها عموما فرزندانشان را تابستان راهی باشگاه های ورزشی می کنند، اظهار کرد: اگر قرار باشد بچه ها و نوجوانان در فضاهای روباز و زیر آفتاب ورزش کنند باید حتما آب رسانی به بدن مورد توجه قرار گیرد، چراکه کم آبی در حین تمرین روی رشد قدی تاثیر منفی می گذارد.

وی ادامه داد: علاوه بر مایعات در حین تمرین، باید به تامین مواد مغذی و دارای املاح پس از ورزش کردن بچه ها و نوجوانان توجه کرد چرا که علاوه بر دفع آب بدن در حین ورزش به ویژه طی فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا، بدن املاح را نیز از دست می دهد و باید با مصرف مواد دارای املاح و مواد قندی نیاز بدن را رفع کرد چرا که افت قند تبعات منفی بر سلامت کودک یا نوجوان خواهد داشت.

به گفته مدیر گروه فیزیولوژی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، نوشیدنی های مصرفی برای جلوگیری از افت قند بدن باید دارای شش تا هشت درصد مواد قندی باشد تا بخشی از نیاز بدن در این زمینه تامین شود.

روحانی با تاکید بر اینکه نباید نگاه خانواده ها به ورزش کردن بچه ها این گونه باشد که در سنین پایین کودک به قدرت بالای بدنی برسد و در سطح قهرمانی ورزش کند، گفت: نباید با بیش تمرینی و فشار مضاعف جلوی رشد قدی بچه ها و نوجوانان گرفته شود، چراکه علاوه بر مخاطره برای سلامت بچه ها و نوجوانان، عملکرد ورزشی آن ها نیز با تاثیر منفی روبرو می شود.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21299

به "چگونه خطر ورزش در تابستان را برای بچه ها از بین ببریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه خطر ورزش در تابستان را برای بچه ها از بین ببریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید