چیز هایی که فقط در ژاپن می توان دید!

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: ژاپن را به عنوان سرزمین خورشید تابان می شناسند، اما این کشور را می توان سرزمین توالت های آواز خوان نیز نامید! و یا حتی سرزمینی با چراغ های راهنمای آبی رنگ!

چیز هایی که فقط در ژاپن می توان دید!

چیز های بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که باعث می شوند تا فکر کنیم که ژاپن به طور کلی متعلق به جهانی دیگر است. پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا شما را با لیستی از چیز های آشنا کنیم که تنها در ژاپن وجود دارند و موجب تعجب و شگفتی شما خواهند شد.

1. هندوانه های مکعب شکل

روش پرورش این نوع هندوانه به دهه 70 میلادی بر می شود و توسط یک طراح گرافیک پرورش داده شد که می خواست این میوه آبدار و خوشمزه، جای کمتری در یخچال بگیرد و به سادگی بتوان آن را برش داد و مصرف کرد. کشاورزان ژاپنی، این هندوانه ها را درون ظرف های مخصوصی پرورش می دهند تا به این شکل درآیند. البته، چون قیمت این نوع از هندوانه نسبتا گران می باشد، مردم این هندوانه ها را نه برای مصرف، بلکه بیشتر به عنوان یک شی زینتی می خرند و در خانه نگهداری می کنند!

2. حمام ماکارونی

یک هتل در هاکونی به مهمانان خود یک تجربه منحصر به فرد شنا در یک استخر پر از سوپ ماکارونی با گوشت خوک پیشنهاد می کند! اگرچه ممکن است که این مورد در نگاه بسیاری از افراد، دیوانه کننده به نظر برسد، اما ژاپنی ها عقیده دارند که نشستن و حمام در چنین استخری برای پوست آن ها بسیار خوب است، چون این سوپ مملو از کلاژن است.

3. شکلات با طعم های عجیب

فلفل تند، سیب زمینی شیرین، ذرت، سویا، هندوانه، انبه و چای سبز؛ این ها تنها بخش کوچکی از شکلات هایی با طعم های مختلف است که می توانید در ژاپن امتحان کنید!

4. غذا های تقلبی

متخصصان این نوع از غذا ها را از جنس پلاستیک و یا موم درست می کنند و آن ها درست مانند غذا های واقعی هستند. بسیاری از رستوران ها از این غذا های تقلبی استفاده می کنند تا بشقاب های غذایی محبوب خود را در ویترین های خود به نمایش بگذارند و مشتری های گرسنه را جذب کنند.

5. جزیره خرگوش ها

در دهه 40 میلادی، دانشمندان تعدادی خرگوش را به جزیره اکونوشیما منتقل کردند تا آزمایش هایی روی آن ها انجام دهند. با این حال، بعد ها این حیوانات در این جزیره رها شدند و به سرعت شروع به تولید مثل کردند. این روز ها تعداد بسیار زیادی خرگوش در این جزیره زندگی می کنند و توریست های زیادی هر ساله برای دیدن آن ها به این جزیره می روند.

6. هل دهنده مردم!

ایستگاه های مترو و قطار در ژاپن در ساعت پر رفت و آمد، بسیار شلوغ می شوند. به همین خاطر است که کارمندان ایستگاه ها و کارگران نیمه وقت باید وظیفه روتین هل دادن مسافران به درون واگن ها را انجام دهند تا زمانی که به طور کامل پر شوند و در بسته شود.

7. پارکینگ چتر ها

در ژاپن، قبل از ورود به یک ساختمان می توانید چترتان را درشت شبیه وسیله نقلیه تان، پارک و قفل کنید. حالا شما می توانید مطمئن باشید که هیچ کسی نمی تواند آن را بردارد و با داخل نبردن چترتان، باعث خیس شدن درون ساختمان نمی شوید. بسیاری از ساختمان های دولتی، ادرات و هتل ها دارای قفسه هایی برای قرار دادن چتر هستند.

8. میلیون ها دستگاه فروش اتوماتیک

در کشور ژاپن، بیشتر از 5میلیون دستگاه فروش اتوماتیک وجود دارد! چون آن ها مانع هدر رفتن زمان مردم می شوند. شما به وسیله این دستگاه های فروش تقریبا می توانید هر چیزی را بخرید از انواع خوراکی ها بگیرید تا میگوی زنده یا حتی انواع لباس! خرید همه این ها از این دستگاه ها برای بسیاری شاید کمی عجیب به نظر برسد، ولی خرید از این دستگاه ها بسیار راحت و بی دردسر است.

9. ملچ ملوچ کردن با صدای بلند در هنگام خوردن غذا کاملا طبیعی است

غذا خوردن با صدای بلند در هنگام صرف سوپ و یا رشته، امری است که در غرب بی فرهنگی و بی ادبی به شمار می رود. ولی در ژاپن همه چیز برعکس است. خوردن غذا با ملج و ملوچ حتی در ملاء عام نیز کاملا طبیعی و معمول بوده و حتی توصیه هم می شود و نماد قدردانی از غذا و آشپز محسوب می شود. اگر هنگام خوردن غذا، ملچ و ملوچ نکنید، آشپز فکر می کند که غذایی که درست کرده، خوشمزه نیست و ناراحت می شود!

10. نصب سینک دستشوئی در بالای فلش تانک ها در سرویس های بهداشتی

با قرار دادن سینک های دستشوئی در بالای فلش تانک درون هر توالت، امکان ذخیره سازی آب و هدر نرفتن آن وجود دارد و یک ابتکار بسیار خوب برای صرفه جوئی در آب محسوب می شود. با این کار هنگامی که دستان خود را می شویید، آب از سینک مستقیما وارد فلش تانک می شود و هدر نمی رود.

11. چرت زدن در هنگام کار کردن

در فرهنگ ژاپنی، خوابیدن و چرت زدن در هنگام کار نشانه سخت کوشی فرد در نظر گرفته می شود. به همین خاطر است که در این کشور چرت زدن در هنگام کار بسیار رایج می باشد و کسی این موضوع را بد نمی داند. گفته می شود برخی افراد وقتی سرپرستشان برای نظارت می آید خودشان را به خواب می زنند تا رضایت آن ها را جلب کنند. این کار در سایر نقاط جهان بسیار عجیب و کاملا برعکس است.

12. کوتاه ترین پله برقی جهان!

این پله برقی در ایستگاه مترو کاواساکی ژاپن ساخته شده است که تنها 83 سانتی متر ارتفاع و تنها 5 پله دارد!

13. رستوران های غذای کنسروی

خوردن غذا های کنسروی ممکن است که انتخاب اول شما و لذیذ نباشد. اما در ژاپن یک سری رستوران های زنجیره ای در سراسر کشور وجود دارند که فقط غذا های کنسرو شده به مشتریان خود ارائه می دهند. این رستوران ها بسیار محبوب اند، چون مشتریان می توانند از بین 300 نوع غذای مختلف سراسر جهان که در منوی آن ها وجود دارد، غذا سفارش دهند.

14. روستای عروسکی

روستای ناگورو در ژاپن در گذشته بیشتر از 300 سکنه داشت، اما امروزه جمعیت آن به کمتر از 40 نفر رسیده است. به همین خاطر یک هنرمند محلی به نام تسوکیمی آیانو تصمیم گرفت کاری در این باره انجام دهد و دوباره آن را پرجمعیت کند، اما نه با انسان ها بلکه با عروسک ها. او شروع به بررسی کسانی کرد که روستا را ترک کرده بودند و چهره آن ها را به شکل عروسک بازسازی کرد. به زودی 350 عروسک در این منطقه دورافتاده ژاپن ساکن شدند.

15. ژاپنی ها عدد 4 را نحس می دانند!

عدد 4 عددی نحس بین مردم ژاپن می باشد و دلیل قانع کننده ای هنوز برای آن وجود ندارد. تنها موضوعی که نشان دهنده دلیل این خرافه است، تشابه تلفظ این عدد با کلمه مرگ است. ریشه این اعتقاد به اندازه ای قوی است که آن ها حتی در شمارش عدد های خود این گونه عمل می کنند: یک، دو، سه، پنج، شش و ...!

مردم ژاپن حتی از عدد 4 برای شمارش اعداد طبقات ساختمانی در آسانسور هم استفاده نمی کنند، زیرا آن ها اعتقاد دارند که اگر در طبقه چهار آسانسور گیر کنند، احتمال مرگ وجود دارد. حتی طبقات چهارم ساختمان ها هم خالی از سکنه می باشد. این اعتقاد و این حجم از پافشاری بر باور داشتن نحسی این عدد، کمی عجیب است!

16. رنگ سبز آبی در چراغ های راهنمایی

ژاپنی ها به جای استفاده از رنگ سبز در چراغ های راهنمایی، از رنگ سبز آبی و یا آبی استفاده می کنند. دلیل این کار ریشه در زبان آن ها دارد. به طور تاریخی برای دو رنگ آبی و سبز در زبان ژاپنی، تنها یک کلمه وجود دارد!

هنگامی که چراغ های راهنمایی برای اولین بار در این کشور استفاده شدند، مثل کشور های دیگر به رنگ سبز بودند. با این حال آن رنگ سبز، هنوز در زبان ژاپنی، آبی هم تلفظ می شد! برای حل مشکل، دولت این کشور تصمیم گرفت تا از رنگ سبز آبی استفاده کند تا مشکل حل شود.

17. تمیز کردن کلاس ها

دانش آموزان ژاپنی یاد می گیرند تا کلاس های درس را خودشان تمیز کنند، زیرا این کار بخشی از آموزش آن ها محسوب می شود. آن ها کلاس های خود را گردگیری می کنند، کف آن ها را جارو می کنند و تی می کشند و حتی دستشویی ها را هم خودشان تمیز می کنند. معلمان عقیده دارند که این کار یک روش عالی برای پرورش شخصیت شهروندی بچه ها است.

18. توالت های آینده نگر!

توالت ها در ژاپن بسیار پیشرفته می باشند! این یک واقعیت است که ما زمانی از زندگی خود را در دستشویی می گذرانیم، پس چرا آن را راحت تر نکنیم؟ شکل معمول دستشویی های فرنگی را فراموش کنید؛ در ژاپن شکل مدرن تر آن وجود دارد.

در این کشور دستشویی های فرنگی ای وجود دارد که برای حذف صدا های ناخوشایند داخل دستشویی از خود تولید صدا می کنند، آهنگ پخش می کنند، بوی خوشی منتشر می کنند، قسمت نشیمن آن ها به طور اتوماتیک بلند می شود و قسمتی در آن ها برای پخش آب و شست و شوی اندام های تناسلی تعبیه شده است.

19. بستنی هایی با طعم های دیوانه کننده

ژاپنی ها عاشق غذا هایی با طعم های عجیب اند. به همین خاطر است که یافتن یک بستنی با طعم گوشت اسب، کاکتوس، زغال، هشت پا، سیر و یا بال مرغ در این کشور کار راحتی است!

20. پارکینگ های پیشرفته

ژاپن یک کشور به شدت پرجمعیت است، به همین خاطر آن ها دوست ندارند فضا را هدر بدهند. به همین دلیل پارکینگ ها در این کشور، بسیار پیشرفته و هوشمند می باشند. آن ها به صورت چند طبقه طراحی می شوند تا از حداقل فضا، حداکثر استفاده شود.

منبع: BrightSide

tafatton.ir: تفطن: گردشگری، تور لحظه آخری ارزان قیمت، بلیط، ویزا، هتل

منبع: برترین ها
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12688

به "چیز هایی که فقط در ژاپن می توان دید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیز هایی که فقط در ژاپن می توان دید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید