کار های ساده ای که زوج های خوشبخت انجام می دهند

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: شاید از خیلی ها شنیده باشید که حفظ یک رابطه عاطفی کار سختی است، اما این موضوع واقعیت ندارد. در حقیقت افرادی که چنین حرفی را می زنند، شیوه درست برقراری ارتباط با شریک زندگی شان را نمی دانند. رابطه عاطفی سخت نیست بلکه زوج ها هستند که آن را سخت می نمایند.

کار های ساده ای که زوج های خوشبخت انجام می دهند

حرف بزنید و به حرف های طرف مقابلتان گوش کنید

شاید این کار از نظر شما ساده به نظر برسد، اما اگر کمی به دور و برتان نگاهی بیاندازید خواهید دید که اکثر افراد سرشان در گوشی هایشان است یا این که در حال تماشای تلویزیون می باشند. در این شرایط، آیا فرصتی هم برای حرف زدن می ماند؟ در واقع این افراد به جای این که با شریک زندگی شان رابطه داشته باشند، با خودشان در ارتباطند؛ بنابراین اگر می خواهید که زوجی خشنود باشید، باید در طول روز با هم حرف بزنید و به درد و دل های یکدیگر گوش دهید. نه فقط از روی انجام وظیفه، بلکه با قلبتان این کار را انجام دهید.

در طول روز باهم در تماس باشید

ممکن است شما زمانی که در کنار شریک زندگی تان هستید، همه چیز خوب و عالی باشد، اما به محض این که از دور می شوید، دیگر هیچ خبری از او ندارید و دچار اضطراب می شوید. اگر چه شما هیچ مسئله ای باهم ندارید، اما همین که دوری ارتباط شما را قطع می نماید، به تدریج از صمیمیت رابطه تان نیز می کاهد.

لازم نیست که در طول روز مدام یا ساعت ها با هم حرف بزنید، اما همین که هر چند ساعت یک بار از هم خبر بگیرید، مثلا به او بگویید در چه حالی؟ یا داشتم به تو فکر می کردم کافی است. همین ارتباط های یکی دو خطی هم به زنده نگه داشتن رابطه شما یاری می نماید.

کاری مشترک با هم انجام دهید

متاسفانه هر چه از شروع زندگی مشترک می گذرد، راستا زوج ها نیز از هم جدا می گردد. به عنوان مثال شما و همسرتان در اوایل ازدواج با هم به خرید می رفتید، اما پس از یک سال این کار را تنهایی انجام می دهید. در واقع تعداد کارهای مشترکی که شما در طول روز انجام می دهید به تدریج کم و کمتر می گردد. برخی اوقات حتی خودتان ترجیح می دهید که تنها مانده و از تنهایی تان بیشتر لذت ببرید. اما این را بدانید انجام فعالیت های مشترک باعث ایجاد صمیمیت بیشتر در رابطه می گردد. این که شما احساس کنید تنها نیستید و فردی دیگر پابه پای شما در راستا های مختلف زندگی همراه تان است، خود حس رضایت را به شما منتقل می نماید.

قدردان باشید

یکی از نکات مهمی که باید در رابطه عاطفی به آن توجه کنید، قدردانی از شریک زندگی تان است. غذایی که آماده روی میز است، سقفی که بالای سرتان قرار گرفته است یا گل هایی که خانه تان را زیباتر نموده اند، شما باید قدردان تمام این ها باشید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که در عکس العمل کار هایی که همسرتان برای شما انجام می دهد، یک مرسی بگویید. حتی اگر همسر شما هر شب برایتان شام درست می نماید و این تبدیل به یک عادت شده، باز هم هر شب به او بگویید: مرسی، شام خوشمزه ای بود. یا اگر همسرتان شما را با ماشین به هر کجا که دوست دارید می برد، این را وظیفه ندانید و از او تشکر کنید. با این کار طرف مقابل شما می فهمد که شما برای کارش ارزش زیادی قائل هستید و از همین رو برای شاد کردن شما کوشش بیشتری به خرج می دهد.

حرف های زیبا به هم بزنید

حتما نباید همسر شما کار فوق العاده ای انجام دهد تا شما حرفی خاص و زیبا به او بزنید. همین که او پیراهنی زیبا به تن نموده، بگویید: این پیراهن خیلی به تو می آید. یا اگر همسرتان به ورزش علاقه دارد و هر روز به باشگاه می رود، به او بگویید: من از این که تو به سلامتی ات انقدر اهمیت می دهی، تحسینت می کنم. همین جملات ساده و زیبا حس فوق العاده ای را به طرف مقابلتان منتقل می نماید.

به فکر خشنود کردن او باشید

گاهی ما آنقدر غرق خودمان می شویم که شریک زندگی مان را از یاد می بریم. این بار که صبح از خواب بیدار می شوید، به جای این که روی خودتان تمرکز کنید، به فکر راهی برای خشنود کردن طرف مقابل باشید. دکتر فیل معروف می گوید: من هر روز صبح که از خواب بیدار می شوم، به این فکر می کنم که چگونه می توانم زندگی همسرم، رابین، را زیباتر کنم.

زمانی که شریک زندگی مان می بیند که ما برای خشنود کردن او کوشش می کنیم، او نیز به طور ناخودآگاه برای خشنود کردن ما کوشش می نماید. ما همواره منتظریم که دیگران اولین قدم را بردارند و ما خوبی های آن ها را جبران کنیم، اما این بار شما وارد عمل شوید و نتیجه آن را در رابطه عاطفی تان ببینید.

یکدیگر را ببخشید

این را یادتان باشد: هیچکس کامل نیست، حتی خود شما؛ بنابراین اگر می بینید زوجی با هم شاد و خشنود هستند بدین معنی نیست که هر دو بی عیب و نقصند. در واقع آن ها خشنودند چون این واقعیت را قبول نموده اند که هیچ کمالی وجود ندارد و با این طرز فکر یکدیگر را به خاطر کمبودهایشان می بخشند.

رمانتیک باشید

همه در ابتدای رابطه رمانتیک هستد، اما هر چه طول عمر رابطه بیشتر می گردد، از میزان رمانتیک بودن دو طرف کمتر می گردد. رابطه مانند یک گیاه است. شما باید هر روز به آب دهید، در غیر این صورت رابطه شما خیلی زود پژمرده خواهد شد. رمانتیک بودن یکی از مهمترین بخش های رابطه عاطفی است. سعی کنید همواره به گونه ای رفتار کنید که انگار اول آشنایی تان است. مثلا با هم به رستوران یا کافه بروید و درست مانند روز های اول آشنایی تان عمل کنید.

زوج هایی که رابطه خوبی با هم دارند، افرادی هستند که این مورد را از یاد نمی برند. اگر شما رابطه رمانتیکی با همسرتان نداشته باشید، آنوقت چه فرقی با دو هم خانه ای دارید؟

با هم به تختخواب بروید

اگر شما فردی هستید که شب ها دیر می خوابید، اما همسرتان زود، یا برعکس... احتمالا عمل به این مورد برای شما کمی سخت است. اما بدانید که این موضوع به ظاهر ساده، اهمیت زیادی در رابطه دارد؛ بنابراین تا جایی که می توانید سعی کنید که به همراه همسرتان به رختخواب بروید. به عنوان مثال اگر او می خواهد بخوابد و شما خوابتان نمی آید، می توانید به اتاق روید و کتاب بخوانید. مهم این است که شما روزتان را با هم به خاتمه برسانید.

منبع: lifehack

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7836

به "کار های ساده ای که زوج های خوشبخت انجام می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار های ساده ای که زوج های خوشبخت انجام می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید