کاهش 30 درصدی تردد در محور های شمالی

به گزارش شیوا مارکت، مدیر مرکز مدیریت راه های کشور گفت: تردد در استان مازندران نسبت به روز های عادی 30 درصد کاهش و نسبت به 24 ساعت گذشته 2 درصد کاهش داشته است.

کاهش 30 درصدی تردد در محور های شمالی

علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه های کشور ، با بیان اینکه میزان تردد های بین استانی کشور در روز دوشنبه نسبت به 24 ساعته گذشته رشد 10 درصدی داشته است، گفت: البته میزان تردد ها نسبت به شرایط عادی 10 درصد کاهش داشته است.

او اضافه کرد: مجموع کل تردد های بین استانی کشور در روز نوزدهم اسفند یک میلیون و 230 هزار وسیله نقلیه بوده است.

آشوری به مجموع تردد ورود و خروج وسایل نقلیه در استان تهران هم اشاره کرد و اضافه کرد: در روز دوشنبه (19 اسفند) 437 هزار و 645 وسیله نقلیه از استان تهران تردد کردند (وارد یا خارج شدند) که نسبت به روز های عادی 4 درصد کاهش و نسبت به 24 ساعت گذشته 30 درصد رشد داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه های کشور به آمار های ورود و خروج استان قم هم اشاره کرد و گفت: مجموع تردد ورود و خروج وسایل نقلیه در استان قم 65 هزار 855 وسیله نقلیه بوده که نسبت به شرایط عادی 18 درصد کاهش داشته، اما نسبت به 24 ساعت گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

آشوری درباره شرایط استان مازندران هم اظهار داشت: مجموع تردد های ورود و خروج وسایل نقلیه به این استان در روز دوشنبه 56 هزار و 864 وسیله نقلیه بوده است که نسبت به روز های عادی 30 درصد کاهش داشته و نسبت به 24 ساعت گذشته هم 2 درصد کاهش داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه های کشور درباره شرایط تردد وسایل نقلیه استان گیلان هم گفت: 32 هزار و 760 وسیله نقلیه در روز دوشنبه به این استان ورود و خروج داشتند که نسبت به روز های عادی 40 درصد کاهش داشته است، اما نسبت به 24 ساعت گذشته 2 درصد افزایش داشته است.

او با اشاره به اینکه در روزهای اخیر مسئولان بر پرهیز از سفر های غیرضروری تأکید کرده اند و خوشبختانه میزان تردد ها در مجموع نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است از مسافران خواست تا همچنان از انجام سفر های غیر ضروری به ویژه در این ایام پرهیز کنند.

شرایط ترافیک محور های مواصلاتی در 18 اسفند

آشوری یادآور شد: هیچ کدام از محور های شمالی و یا محور های اصلی کشور مسدود نیستند، اما قطعه چهار آزاد راه تهران-شمال حدفاصل مرزن آباد چالوس به دلیل رانش کوه مسدود شده که برای این محور هم محور جایگزین در نظر گرفته شده است.

آشوری با اشاره به اینکه میزان تماس های مردم و مسافران با سامانه 141 بسیار افزایش یافته است، گفت: همواره همکاران ما در این سامانه به مسافران اعلام می کنند که از انجام سفر های غیرضروری بپرهیزند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17076

به "کاهش 30 درصدی تردد در محور های شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 30 درصدی تردد در محور های شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید