کرونا قوی تر از همواره ، بی توجهی مسئولان به مدیران علمی در بازگشایی مراکز پرخطر

به گزارش شیوا مارکت، دکتر محرز با اشاره به افزایش سرعت انتقال ویروس کرونا معتقد است: در کشور ما مسئولان به مدیران علمی گوش نمی دهند و مراکز پرخطر را باز می نمایند، بنابراین مردم خودشان باید مراقب باشند و تردد در رستوران ها، باشگاه های ورزشی و مهمانی ها را به حداقل برسانند.

کرونا قوی تر از همواره ، بی توجهی مسئولان به مدیران علمی در بازگشایی مراکز پرخطر

به گزارش خبرنگاران، دکتر مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در یادداشتی در روزنامه جام جم نوشت: حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، فقط سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می شدند، اما حالا در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می شوند.

با این حال علائم بالینی ویروس تغییر ننموده است به این معنی که همچنان بعد از ابتلا، تب، تنگی نفس، سرفه، علائم گوارشی و علائم چشایی و بویایی بروز می نماید. بنابراین تنها تغییری که این روزها درباره ویروس می توان به آن اشاره نمود افزایش قدرت انتقال ویروس است، اتفاقی که نه تنها در ایران که در همه کشورهای دنیا وجود دارد. البته شدت سرایت بیماری نه در ایجاد علائم جدید و نه در آمار مرگ ومیر تاثیری ندارد و تنها آمار ابتلا را افزایش می دهد.

حالا که شدت انتقال ویروس بیشتر از قبل شده است، مردم باید بیشتر از قبل رعایت نمایند. این مهم در شهرهایی که جمعیت بیشتری دارند مانند تهران، مهم تر هم جلوه می نماید. در موقعیت فعلی مردم نباید به رستوران ها و باشگاه ها بروند. نباید در مراکز خرید، مساجد یا در مهمانی ها و مراسم عزا شرکت نمایند. بسیاری از بیمارانی که امروز به مراکز درمانی مراجعه می نمایند، در این مکان ها حاضر شده اند.

در کشورهای اروپایی، رستوران ها و باشگاه های شهرهای سفید را باز نموده اند و قطعا این دلیل نمی گردد که در کشور ما هم این مراکز باز شوند. در اروپا بعد از سه یا چهار هفته رصد بیماری، بعد از این که گزارش ابتلای جدید وجود نداشته باشد رستوران ها و باشگاه ها باز می شوند.

در کشور ما مسئولان به مدیران علمی گوش نمی دهند و مراکز پرخطر را باز می نمایند، بنابراین مردم خودشان باید مراقب باشند و تردد در رستوران ها، باشگاه های ورزشی و مهمانی ها را به حداقل برسانند. در این میان اما استفاده از ماسک مناسب هم مهم است. استفاده از ماسک های فیلتردار برای بیماری کرونا مناسب نیست. ماسک هایی که به نام ماسک 95 N و با قیمت های گران به فروش می رسد به درد مقابله با کرونا نمی خورد؛ چراکه دریچه یا فیلتر این ماسک ها هوا را به درون و بیرون ماسک منتقل می نماید و محلی برای ورود و خروج ویروس است.

ماسک های جراحی هم مناسب نیستند، ماسک هایی که بعد از هفت یا هشت ساعت باید دور ریخته شوند. بهترین نوع ماسک، ماسک های پارچه ای است. در استفاده از ماسک هم باید دقت کرد، ماسک ها نباید زیر چانه قرار بگیرند. ماسک زدن در کنار رعایت فاصله اجتماعی و شست وشوی مداوم دست ها می تواند سرایت ویروس را به حداقل برساند.

پری ها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22943

به "کرونا قوی تر از همواره ، بی توجهی مسئولان به مدیران علمی در بازگشایی مراکز پرخطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا قوی تر از همواره ، بی توجهی مسئولان به مدیران علمی در بازگشایی مراکز پرخطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید