کشف بقایای گاو دریایی 20 میلیون ساله در پاناما

به گزارش شیوا مارکت، محققان به طور تصادفی بقایای گاو دریایی 20 میلیون ساله را در آمریکای مرکزی و در سواحل پاناما (بخش پاسیفیک) کشف کردند.

کشف بقایای گاو دریایی 20 میلیون ساله در پاناما

به گزارش خبرنگاران، استیون منچستر نگهبان موزه حیات وحش فلوریدا در حال جستجو برای یافتن فسیل نباتات به دستور مافوق خود بود که به چندتکه استخوان نزدیک کانال پاناما برخورد کرد.

وی آرون وود، محقق پروژۀ یافتن فسیل گیاهان را صدا کرد و آن ها دو تا سه مهره به رنگ نارنجی پیدا کردند که کنار یک سنگ سیاه بود و چند استخوان دنده نیز پایین آن قرار داشت و حدس زدند که بقایای حیوان زیر تخت سنگ باشد.

به دلیل بالاآمدن سطح آب آن ها به طور اضطراری عملیات کاوش را انجام دادند.

این اولین پستاندار دریایی در آن سوی پاسیفیک است که کنار کانال پاناما کشف می گردد.

فسیل یافت شده حکایت از یک گونه متفاوت از گاوهای دریایی دارد و به گفته محققان گاو دریایی معمولاً 4.5 متر طول دارد و فسیل کشف شده نشان می دهد حیوان مذکور کوچک تر بوده و بالغ نبوده است.

این جانور در خوردن مهارت داشته و با استفاده از عضلات ضخیم گردن،لگن و دندان ها و قسمت پایین پوزه از گیاهان به خوبی تغذیه می نموده است.

گاو دریایی ها پستاندارانی آبزی از راستهٔ گاودریاییان (Sirenia)، خانوادهٔ تن موییان Trichechidae و سردهٔ تریککوس (Trichechus) هستند. گاودریایی سانان تنها پستانداران دریایی هستند که کاملاً آبزی و گیاه خوارند و تقریباً تمام آن ها بدون مو و اندام حرکتی عقبی اند. دم گاو دریایی پارویی شکل است درحالی که دم گاوماهی چنگالی است. گاوهای دریایی گیاهخوارند و بیشتر وقت خود را به چرا در پایابها (آب های کم عمق) می گذرانند.

5656

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3607

به "کشف بقایای گاو دریایی 20 میلیون ساله در پاناما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای گاو دریایی 20 میلیون ساله در پاناما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید