کشف جسد خبرنگار تبعیدی پاکستانی در سوئد

به گزارش شیوا مارکت، جسد بی جان این خبرنگار 23 آوریل در رودخانه فیریس در حومه شهر آپسالا، در 56 کیلومتری استکهلم یافت شد.

کشف جسد خبرنگار تبعیدی پاکستانی در سوئد

پیکر بی جان یک خبرنگار تبعیدی پاکستانی در رودخانه ای در سوئد کشف شد؛ وی از ماه مارس مفقود شده بود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، ساجد حسین که در 2019 و پس از آن که از پاکستان گریخت در سوئد پناهندگی سیاسی گرفت، از دوم مارس سال جاری میلادی مفقود شده بود؛ آخرین بار وی در 56 کیلومتری شمال استکهلم دیده شد.

سخنگوی پلیس سوئد گفت: جسد بی جان این خبرنگار 23 آوریل در رودخانه فیریس در حومه شهر آپسالا، در 56 کیلومتری استکهلم یافت شد.

ساجد حسین زمان مفقود شدن با دوستش عبدالمالک در استکهلم زندگی می کرد. مالک گفته که ساجد حسین پس از خروج و عزیمت به سمت آپسالا در دوم مارس حال خوبی داشت.

شهناز بلوچ، همسر این خبرنگار نیز گفته که با وی از طریق تلفن در آن صبح صحبت کرده و او گفته که حالش خوب است.

مالک ادامه داد: ما از پلیس می خواهیم تا علت مرگ این مرد را مورد تحقیق قرار دهد و پاسخ آن را به خانواده و دوستانش اطلاع دهد.

حسین در 2012 و پس از آن از پاکستان گریخت که درباره ناپدید شدن های اجباری و نقض های حقوق بشری در منطقه بلوچستان پاکستان گزارش کرد و باعث شد تا پلیس به منزلش یورش ببرد و از خانواده اش بازپرسی کند. وی همچنین تهدید مرگ دریافت کرده بود.

سخنگوی پلیس استکهلم گفته، وقوع یک جرم را نباید به طور کلی انکار کرد اما مرگ این خبرنگار را احتمالا می توان به مثابه یک حادثه یا خودکشی دانست.

با این حال خبرنگاران بدون مرز شعبه سوئد اعلام کرده شخصیت مناقشه برانگیز این خبرنگار پاکستانی به این معناست که نمی توان ربوده شدن و کشتن وی از طریق آژانس اطلاعات پاکستان را رد کرد.

ساجد حسین به کارش به عنوان سردبیر مجله آنلاین بلوچستان تایمز از سوئد ادامه می داد و درباره قاچاق مواد مخدر، ناپدید شدن های اجباری و شبه نظامی گری می نوشت.

kheimehnews.ir: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19586

به "کشف جسد خبرنگار تبعیدی پاکستانی در سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جسد خبرنگار تبعیدی پاکستانی در سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید