کشف یک گونه شکاری جدید در همدان

به گزارش شیوا مارکت، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان همدان از کشف یک گونه شکاری جدید اطلاع داد.

کشف یک گونه شکاری جدید در همدان

رضا دانش پژوه در گفت وگو با خبرنگاران، با اعلام این خبر اظهار کرد: 3 روز گذشته، یکی از عوامل محیط زیست، جغد خاکستری رنگی را در یک خانه قدیمی واقع در باغ دیده که با توجه به ظاهرش نشان دهنده جغد جنگلی بوده است.

وی ادامه داد: در ایران، 4 گونه جغد از جمله جغد شاه بوف، انبار، جنگلی و جغد کوچک وجود دارد که سه نوع آن در استان همدان دیده شده است.

دانش پژوه توضیح داد: زیستگاه جغد جنگلی، در شرق دریای مدیترانه است که در کشور ایران هم دو زیستگاه خزر و زاگرس از مناطق حیات این جغد محسوب می گردد.

وی اعلام کرد: این جغد در مناطق و خانه های قدیمی و معمولا در لانه های دیگر پرندگان ساکن می گردد و تعداد آن کم است، به طوریک ه در هر 1000 هکتار یک جغد جنگلی دیده می گردد.

دانش پژوه با بیان اینکه دو گونه از جانوران در حال انقراض مورد حمایت سازمان نظارت بر امور حیات وحش هستند مطرح نمود: غاز پیشانی سفید و میش گاو دو گونه در معرض انقراض هستند که عوامل امور حیات وحش اقداماتی را در راستای نگهداری از این دو گونه ارزشمند انجام می دهد.

وی اضافه نمود: اگر اعتبارات سازمان امور وحش تامین گردد، گونه های خرس قهوه ای و پلنگ نیز تحت حمایت و نظارت این سازمان قرار می گیرد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان همدان در خاتمه گفت: خوشبختانه، اگر چه تعداد جغد جنگلی کم و محدود بوده اما این گونه ارزشمند در معرض خطر نیست.

دبیر: زهرا حبیب پور

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2737

به "کشف یک گونه شکاری جدید در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک گونه شکاری جدید در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید