کشورهای برتر در زمینه گردشگری سلامت کدامند؟

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا/ در این خبر شما را با تعدادی از کشورهای برتر در زمینه گردشگری سلامت آشنا خواهیم کرد.

کشورهای برتر در زمینه گردشگری سلامت کدامند؟

آشنایی

در کشورهای دنیا سطح کیفیت و هزینه مراقبت های بهداشتی متفاوت است و این موضوع باعث افزایش محبوبیت جهانگردی پزشکی با افزایش تعداد بیمارانی می گردد که ترجیح می دهند بیماری خود را در خارج از کشور درمان نمایند. انتخاب کشور برای جهانگردی پزشکی ممکن است سخت باشد، به ویژه هنگامیکه اولین سفر درمانی خارج از کشور است و عدم دانش قبلی درباره این کشورها ممکن است افراد را به انتخاب اشتباهی سوق دهد.

براساس آمار جهانگردی پزشکی در سال 2019، بیش از 14 میلیون نفر برای دریافت خدمات پزشکی مقصد مراقبت های بهداشتی خارج از کشور را انتخاب کردند، اما چرا جهانگردی سلامت و پزشکی برای بیماران اهمیت دارد؟ مهمترین دلایلی که افراد، کشور دیگری به جز سرزمین مادری خود را به عنوان مقصد جهانگردی سلامت انتخاب می نمایند، شامل موارد ذیل است:

-56 درصد از بیماران خواهان کیفیت درمانی بالا هستند.

-22 درصد به دنبال هزینه های ارزان تر هستند.

-18 درصد گزینه های درمانی را انتخاب می نمایند که در کشور خودشان ارائه نمی گردد.

-10 درصد به دنبال درمان در اسرع وقت و بدون انتظار هستند.

کشورهای برتر در زمینه جهانگردی سلامت شامل تایلند، ترکیه، هند، کره جنوبی، آلمان، سوئیس، اسپانیا، ایتالیا و اوکراین است. البته باید جوانب مثبت و منفی این کشورها را برای انتخاب جهانگردی پزشکی آنالیز کرد و بهترین شرایط و هزینه مناسب را در نظرگرفت.

بیش از 20 میلیون نفر برای درمان و عمل پزشکی به سراسر دنیا سفر می نمایند. ایالات متحده، کره جنوبی، ترکیه، تایلند، آلمان، هند، انگلیس، مالزی و مکزیک کشورهایی هستند که بیشتر بدلیل بیمارستان های معتبر، کیفیت خدمات و خدمات درمانی ارزان قیمت مورد توجه جهانگردان پزشکی قرار گرفتند.

تایلند

از آنجا که سالانه بیش از 25 میلیون خارجی به کشور تایلند سفر می نمایند، جهانگردی عامل مهمی در اقتصاد این کشور محسوب می گردد. کشور تایلند یکی از بهترین مقاصد برای دریافت خدمات سلامتی و به عنوان ایستگاه برتر جهانگردی پزشکی برای بیماران از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، خاورمیانه، اروپا، ویتنام و لائوس است. در این کشور خدمات پیشرفته پزشکی در زمینه ارتوپدی، انکولوژی، جراحی پلاستیک، دندانپزشکی، چشم پزشکی، درمان اچ آی وی و ایدز و زایمان ارائه می گردد.

دلایل متعددی وجود دارد که سالانه بیش از 2 میلیون جهانگرد پزشکی تایلند را انتخاب می نمایند و از مهمترین این موارد، هزینه های مقرون بصرفه برای خدمات پزشکی است. عامل بعدی سطح پیشرفته پزشکی و بسیاری از مراکز درمانی تایلند هستند. براساس آنالیز ها در تابستان 2019، 66 مرکز پزشکی معتبر بین المللی کمیسیون مشترک در تایلند وجود داشت. این واقعیت تایید می نماید که سطح درمان، صلاحیت پزشکان و ایمنی بیماران در کشور با استانداردهای دقیق بین المللی مطابقت دارد. زمان انتظار کوتاه برای دستیابی به درمان نیز اهمیت زیادی دارد و بیمارستان های تایلند در زمانی کوتاه بیماران خارجی را پذیرش می نمایند. همچنین توانایی ترکیب روش های پزشکی با تعطیلات، آب وهوای عالی و جاذبه های دیدنی شگفت انگیز نیز از دلایلی است که تایلند را به عنوان مقصد جهانگردی بهداشتی و درمانی معرفی می نماید.

جراحی های زیبایی به عنوان هسته اصلی جهانگردی پزشکی تایلند بوده است. هزینه های جراحی پلاستیک یک دلار است و کادر پزشکی نیز بیشتر در سنگاپور و ایالات متحده آموزش فرا می گیرند. دولت تایلند بیمارستان هایی ایجاد کرد که شباهت زیادی به کلینیک های مایو در ایالات متحده دارد و آخرین فناوری ها در روش های جراحی و مراقبت بکار گرفته می شوند.

بیشتر بخوانیدسفر به تایلند، سرزمین ناشناخته ها | معرفی جاهای دیدنی تایلند

ترکیه

قبل از سال 2020، سالانه بیش از 700 هزار بیمار خارجی، ترکیه را به عنوان بهترین مقصد جهانگردی پزشکی انتخاب نموده اند. طی دهه گذشته، مراقبت های بهداشتی ترکیه بدلیل میلیاردها سرمایه گذاری در سطح دنیای قرار گرفته است. بیش از 300 بیمارستان ترکیه با مراکز پزشکی پیشرو در دنیا مانند جان هاپکینز، کلینیک مایو، مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ در آمریکا ارتباط برقرار نموده اند. چنین همکاری هایی به مراکز درمانی و پزشکان ترکیه این امکان را می دهد تا بهترین تجربه بین المللی را دریافت نمایند، پیشرفته ترین تجهیزات را بکار گیرند و به یکی از مقاصد برتر جهانگردی پزشکی در دنیا مبدل شوند.

ترکیه به علت تجهیزات پزشکی و پیشرفته در سطح کلاس دنیای و تجهیز به جدیدترین فناوری ها، تجربه پزشکان برای کسب دانش و تجربه جدید در کلینیک های برجسته آمریکایی و اروپایی و کاهش دو تا چهار برابری هزینه درمان، مورد توجه بیماران خاورمیانه، آفریقای شمالی، آمریکای شمالی، اروپا و روسیه قرار گرفته است. همچنین خدمات ارائه شده به بیماران موجب شده ترکیه به یکی از بهترین مقاصد جهانگردی پزشکی تبدیل گردد، زیرا دسترسی بیماران به مترجم، حمل ونقل و اسکان رایگان باعث می گردد تا جهانگردان احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشندو همچنین در بیشتر بیمارستان های ترکیه بیماران برای درمان منتظر نمی مانند و طی یک تا دو روز پذیرش بیمار انجام می گردد.

بیماران مقصد ترکیه را برای جهانگردی سلامت و درمان های جراحی مغز و اعصاب، چشم، انکولوژی، قلب و ارتوپدی انتخاب می نمایند. این کشور یکی از بهترین مکان های جهانگردی پزشکی برای انجام جراحی پلاستیک است. شرایط جراحی یکی از پیوند اعضا (کلیه، کبد، لوزالمعده) نیز به دلیل موفقیت بالا تقاضای زیادی دارد.

ترکیه بازار پرسود پزشکی آرایشی است و پایتخت دنیای کاشت مو محسوب می گردد و دارای بخش های مراقبت از پوست و زیبایی دندان است. همچنین سایر روش های درمانی که برای جهانگردی پزشکی ترکیه مهم است، انجام جراحی چشم و درمان های قلبی و عروقی است.

ترکیه در میان 10 کشور برتر که با توجه به آخرین فناوری، کیفیت، مراقبت های بهداشتی مقرون بصرفه، چشمه های آب گرم، منابع طبیعی آب گرم چشمه های آبگرم و مهمان نوازی مشهور دنیا در چند سال گذشته، تعداد زیادی از جهانگردان پزشکی را برای بیمارستان های معتبر خود می گیرد. بیش از 2 میلیون جهانگرد پزشکی برای جهانگردی سلامت از سراسر دنیا از کشور ترکیه بازدید می نمایند.

بیشتر بخوانیددیدنی های ترکیه | جاذبه های جهانگردی ترکیه

ایران

ایران قبل از همه گیری دنیای کنونی به عنوان مقصد جهانگردی پزشکی در دنیا به سرعت در حال ظهور بود و به عنوان بهترین مقصد پزشکی در خاورمیانه و حریف جدی ترکیه شناخته می شد. بخش پزشکی ایران به سرعت در حال توسعه است و مراکز پیوند اعضا بسیار برجسته ازجمله بهترین متخصصان در زمینه هایی مانند پیوند کلیه و کبد را دارد. همچنین خدمات زیبایی ایران در کلاس دنیای ارائه می گردد و بیشترین عمل جراحی بینی را بین سایر کشورهای دنیا انجام داده است. ایران همچنین پیشرو در درمان ناباروری است و یزد یکی از نوآورترین شهرها برای درمان ناباروری در دنیا محسوب می گردد.

بیشتر بخوانیدجاذبه های جهانگردی ایران | جذاب و ماندگار در طول تاریخ

کنفرانس هکا: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: همگردی
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28438

به "کشورهای برتر در زمینه گردشگری سلامت کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای برتر در زمینه گردشگری سلامت کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید