گردشگری آسیا و اقیانوسیه بیشترین آسیب را از کرونا دیده است

به گزارش شیوا مارکت، با توجه به اینکه بخش گردشگری در بسیاری از کشورها کار خود را از سر گرفته است، سازمان جهانی گردشگری تصمیم گرفت داده های جدیدی را منتشر کند تا اثر کووید19 بر روی این بخش را اندازه گیری کند. با برداشته شدن محدودیت های سفر، این سازمان بر مسئولیت پذیری، حفظ ایمنی و امنیت گردشگران تأکید زیادی داشته و عنوان نموده است برای حمایت از گردشگری احتیاج به تعهد کاری از سوی تمام افراد جامعه احساس می گردد.

گردشگری آسیا و اقیانوسیه بیشترین آسیب را از کرونا دیده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان دنیای گردشگری، بر اساس گزارش این سازمان که روز 22 ژوئن سال 2020 منتشر شد، آسیا و اقیانوسیه بیشترین اثر را از عالم گیری کرونا گرفته اند که این اثر در ماه های ژانویه و آپریل به اوج خود رسیده است.

در طول این دوره، سفرهای ورودی به کشورهای این منطقه با 51 درصد کاهش روبرو بوده است. اروپا از این منظر در رتبه دوم قرار گرفته است و میزان افت گردشگران ورودی این منطقه 44 درصد کاهش پیدا نموده است. خاورمیانه با 40 درصد، امریکا با 36 درصد و افریقا با 35 درصد کاهش در رتبه های بعدی جای می گیرند.

برداشته شدن تدریجی محدودیت ها در بعضی از کشورها، در کنار ایجاد کوریدورهای سفر، ازسرگیری بعضی پروازهای بین المللی و بهبود ایمنی و پروتکل های بهداشتی، از جمله اقداماتی هستند که از سوی دولت ها به اجرا درآمده اند تا گردشگری دوباره کارش را آغاز کند.

در حالی که انتظار می رفت ماه آپریل به خاطر تعطیلات عید یکی از پرازدحام ترین دوران سال باشد، اعمال محدودیت های دنیای برای سفر باعث شد، ورودی گردشگران بین المللی افتی 97 درصدی را تجربه کند.

این امر باعث شد در ماه مارس هم کاهشی 55 درصدی در میزان گردشگران ورودی تجربه گردد. بین ماه های ژانویه و آپریل سال 2020، گردشگران ورودی سرتاسر دنیا کاهشی 44 درصدی را تجربه کردند و این به معنی ضرری برابر با 195 میلیارد دلار امریکا در بخش گردشگری بین المللی بوده است.

در اوایل ماه مه، سازمان دنیای گردشگری سه سناریوی احتمالی را برای بخش گردشگری در سال 2020 معین کرد.

این سناریوها به کاهش های بالقوه در تعداد گردشکران بین المللی اشاره می نمایند و عددی بین 58 تا 78 درصد را بسته به زمان برداشته شدن محدودیت های سفر پیش بینی می نمایند. از اوایل ماه مه، سازمان دنیای گردشگری افزایشی را در تعداد اقدامات صورت گرفته از سوی مقاصد گردشگری برای آغاز دوباره گردشگری شناسایی نموده است. این اقدامات شامل بهبود شرایط ایمنی و بهداشتی و رویه های طراحی شده برای ارتقای گردشگری داخلی می شوند.

ترجمه: اسدالله حقانی

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21052

به "گردشگری آسیا و اقیانوسیه بیشترین آسیب را از کرونا دیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری آسیا و اقیانوسیه بیشترین آسیب را از کرونا دیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید