سازمان جهانی جهانگردی گزارش داد، 96درصد مقاصد جهان سفر را محدود کردند

به گزارش شیوا مارکت، سازمان جهانی جهانگردی گفت: 96درصد از مقاصد جهان در واکنش به کووید 19 سفر را محدود و یا ممنوع کردند.

سازمان جهانی جهانگردی گزارش داد، 96درصد مقاصد جهان سفر را محدود کردند

ایسنا: بسته شدن بسیاری از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی با همه گیر شدن ویروس کرونا، سازمان جهانی جهانگردی را بر آن داشته تا در همکاری با سازمان جهانی بهداشت، با انتخاب شعار فردا سفر کنید، مسئولیت پذیری بین المللی و مشترک صنعت گردشگری در مواجهه با شیوع ویروس کرونا را توسعه دهد.

این سازمان که اختلال ایحادشده در سفر را بی سابقه دانسته است، در تازه ترین گزارش اعلام نمود: تقریبا همه مقاصد جهان از ژانویه سال 2020 (همزمان با آغاز سال نو) محدودیت هایی را در زمینه سفر اعمال کردند، بعضی حتی گام بلندتری برداشته و برای مهار این ویروس همه گیر، سفر را به طور کامل ممنوع کرده اند.

تحقیقات اخیر UNWTO نشان می دهد: از تاریخ 6 آوریل، 96 درصد از کل مقاصد در سراسر جهان محدودیت های مسافرتی اعمال کرده اند؛ حدود 90 مقصد مرزهای خود را به طور کامل و یا جزئی به روی گردشگران بسته اند، درحالی که 44 مقصد بسته به کشور مبدأ، مرزهای شان را به روی بعضی از مسافران بسته اند.

بررسی این سازمان جهانی از مناطق مختلف نشان می دهد: در منطقه آفریقا، آسیا، اقیانوس آرام و خاورمیانه، 100 درصد مقاصد محدودیت های مربوط به COVID-19 را از ژانویه سال 2020 به تصویب رسانده اند. در قاره آمریکا 92 درصد مقاصد گام های مشابهی برداشته اند، در حالی که در اروپا، این نسبت 93 درصد است که تقریبا از تاریخ 6 آوریل، سفر را محدود کرده اند.

این محدودیت ها شامل بسته شدن کامل یا جزیی مرزها در مقابل گردشگران، ممنوعیت های مسافرتی فقط خاص مقاصدی که درگیری بیشتری با ویروس کرونا داشته اند، تعلیق کامل یا جزیی پروازها در بعضی مقاصد، ابطال یا تعلیق صدور ویزا و اقدامات دیگری از جمله الزام به قرنطینه یا خودانزوایی مسافران برای مدت زمان مشخص شده در کشور مقصد و الزام همراه داشتن گواهی های پزشکی و سلامت هنگام مسافرت است.

پیش بینی بسیاری از کشورها بر این است که تا پایان سال 2020 محدودیت های مسافرتی به همین منوال ادامه داشته باشد.

زوراب پولولیکاشویلی ـ دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ـ گفت: هیچ رویداد دیگری مثل COVID-19 تا این حد روی سفر و جهانگردی تأثیر نداشته است. دولت ها مسائل بهداشتی را در اولویت قرار داده و محدودیت های کامل یا جزیی را در سفر را اعمال کرده اند. با تعلیق گردشگری، منافع حاصل از این بخش در معرض تهدید قرار گرفته است؛ میلیون ها شغل ممکن است از بین برود و پیشرفت هایی که در زمینه رشد اقتصادی پایدار حاصل شده بود، ممکن است قابل بازگشت نباشد. UNWTO از دولت ها می خواهد به طور مستمر محدودیت های مسافرتی را مرور کرده و به محض این که شرایط بی خطر شد، آن ها را آسان یا لغو کنند.

tafatton.ir: تفطن: گردشگری، تور لحظه آخری ارزان قیمت، بلیط، ویزا، هتل

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19441

به "سازمان جهانی جهانگردی گزارش داد، 96درصد مقاصد جهان سفر را محدود کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی جهانگردی گزارش داد، 96درصد مقاصد جهان سفر را محدود کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید