گردشگری غذایی می تواند اشتغال پایدار ایجاد کند

به گزارش شیوا مارکت، عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران با اشاره به نخستین جشنواره خوراک ملل در برج میلاد، نقش صنایع غذایی را مستقیم دانست و گفت: این محفل می تواند به خوبی ذائقه و طبخ غذاهای اصیل ایرانی را به سایر دنیا معرفی کند.

گردشگری غذایی می تواند اشتغال پایدار ایجاد کند

حمید درودیان در این رابطه گفت: گردشگر غذایی می تواند اشتغال بسیاری ایجاد نموده و ارزآوری برای کشورمان به همراه داشته باشد، چون بسیاری از توریست های خارجی می خواهند تا فرهنگ بومی و محلی، نحوه پخت و محل اینگونه غذاها را تجربه نمایند.

بسیاری از کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله تایلند و ویتنام در چند سال اخیر با معرفی غذاهای خود در جهت گردشگران توانسته اند نگاه تاریخی و فرهنگی کشورشان را به سایر جهان عرضه نمایند چرا که گردشگری خوراک در جهان شناخته شده است.

خزانه دار انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران با بیان اینکه فضای مجازی می تواند در معرفی بیشتر جشنواره خوراک ملل تاثیر گذار باشد اعلام کرد: غذاهای محلی ایران یکی از پرطرفدار ترین منوها برای گردشگران محسوب می گردد که می بایست این موضوع در دل این جشنواره پرورش داده و به سایر گردشگران معرفی کرد.

درودیان با اشاره به اینکه گستردگی اقوام ایرانی در کشور باعث شده که بسیاری از غذاها به لحاظ طبخ، تنوع و ذائقه برای گردشگران مطلوب ارزیابی گردد گفت: هم اکنون قرمه سبزی، کباب و کوفته تبریزی برای بسیاری از گردشگران یک برند تبدیل شده است که باید از این الگو و استاندارد سازی سایر غذاهای محلی را معرفی کرد.

به گفته وی استفاده از ادویه ها و دسرهایی در کنار غذاهای ایرانی باعث شده تا طبع گرم و سرد غذاها را از بین برده و این گونه خوراک ها را بهتر برای باب میل گردشگران به همراه آورد.

این عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران نقش صنایع غذایی در توسعه مالی و اشتغال را مستقیم دانست و اظهارداشت: در این زمینه گردشگر غذایی می تواند اشتغال بسیاری را برای اقتصاد کشورمان به همراه آورد چرا که بسیاری از توریست های خارجی در نظر دارند تا فرهنگ بومی و محلی، نحوه پخت و محل این گونه غذاها را تجربه نمایند.

درودیان با بیان اینکه نهادهای خصوصی و آژانس های گردشگری به عنوان کارگزاران در این بخش باید حضور فعالی داشته باشند توضیح داد: این افراد پکیج کاملی از با کیفیت ترین و استانداردترین غذا و نوشیدنی های کشورمان را معرفی و در این زمینه باید اعتماد سازی و شناسنامه دار کردن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

اولین جشنواره بین المللی خوراک ملل به منظور معرفی آداب و رسوم ملت های مختلف درباره طبخ و مصرف غذا 20 تا 25 مردادماه در مرکز نمایشگاهی برج میلاد تهران برگزار می گردد.

در این جشنواره 38 غذای ملی ثبت شده و 3 غذای جهانی در قالب پوستر و یا نمایش پخت آنها در این برنامه معرفی می گردد.

سازمان میراث فرهنگی، کانون اتومبیلرانی و جهانگردی، وزارت فرهنگ و ارشاد، موسسه فرهنگی اکو، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان امور عشایر ایران، شهرداری تهران، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و صدای جمهوری اسلامی ایران از حامیان معنوی این رویداد بین المللی هستند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: دنیای سفر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8027

به "گردشگری غذایی می تواند اشتغال پایدار ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری غذایی می تواند اشتغال پایدار ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید