10 شهر برتر برای تحصیل رشته هنر

به گزارش شیوا مارکت، برخی بر این باورند که یک تصویر هنری از هزاران لغت با ارزش تر است. اما می دانید چه چیزی واقعا با ارزش است؟ دیدن یک اثر تاریخی فوق العاده آن هم از نزدیک، که پیشتر فقط در کتاب ها دیده بودید. تحصیل در خارج از کشور این شانس را به شما می دهد که در خارج از کلاس های درس نیز چیزهای فراوانی را یاد بگیرید. دانشجویان هنر معمولا به دنبال رابطه بین فرهنگ های مختلف و تاثیرشان بر روی هنر محلی هستند. قسمتی از کارشان فرهنگی و بخشی نیز تاریخی است و باید تاثیرات سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی را بر روی هنر محلی بررسی کنند و مسلما زمانی که در همان کشور تاریخی باشند می توانند خیلی مسائل را از نزدیک لمس کنند و همچنین موسسات زیادی وجود دارند که به آنها یاری رسانند. با خبرنگاران همراه باشید تا 10 شهر عالی برای تحصیل در رشته هنر را به شما معرفی کنیم:

10 شهر برتر برای تحصیل رشته هنر

پاریس، فرانسه

پاریس، شهری که خانه بیش از 100 موزه مختلف با موضوعات متنوع است هیچ زمانی برای دوست داران هنر کهنه و قدیمی نمی شود. موزه لوور که پر بازدیدترین موزه دنیا است، با 3500 اثر مختلف و معروف از جمله تابلوی مونا لیزا و باغ های زیبای اطراف آن زبانزد همگان است. برای بازدید کامل این موزه بی نظیر شما به چیزی بیشتر از یک مسافرت کوتاه نیاز دارید پس ادامه تحصیل در این شهرخصوصا در رشته هنر به شما این امکان را می دهد که بارها و بارها از این موزه های زیبا دیدن کنید و هنر و تاریخ را از نزدیک مشاهده کنید. اگرچه مشاهیر و آثار هنری گذشتگان هرگز قدیمی نمی شوند و همیشه تازگی خود را دارند، اما اگر به دنبال هنر معاصر پاریس نیز هستید در منطقه در حال توسعه Belleville و گالری های گوناگون آن یافت می شود.

فلورانس، ایتالیا

ایتالیا و خصوصا فلورانس که محل تولد بزرگانی چون نقاش مشهور کاراواجو، رافائل، داوینچی و هنرمند بنام میکل آنژ است بدون شک برای دانشجویان تاریخ هنر شهر بسیاری مناسب است. گالری اوفیتزی (Uffizi ) در فلورانس که از موزه های هنر است محل نگهداری نقاشی ها، طراحی ها و مجسمه های مختلف از مشهور و غیر مشهور است. البته فلورانس به نقاشی های دیواری اش که در بسیاری کلیساها دیده می شود نیز مشهور است. بهترین مدرسه های هنر را هم در ایتالیا می یابید بعلاوه فلورانس برای شروع تحصیل شما یک مقصد عالی است.

پراگ، جمهوری چک

کشوری با گذشته پرفراز ونشیب از کمونیسم و انقلاب تا هنرمعاصر ، مدرن و پست مدرن که همگی سبک های بسیار محبوبی در این کشور جوان و پر تنش هستند. علاوه بر معماری باشکوه(و قلعه های بسیار)، در پراگ گالری های زیبایی وجود دارد که می توانید در آنها آثار هنری محلی را ببینید و تحلیلی میان فرهنگ چک در زمانی که شما در آن مشغول تحصیل هستید و قبل از این آثار هنر را انجام دهید. حتی اگر می خواهید خودتان نیز سهمی در هنر این شهر زیبا داشته باشید به سراغ دیوار Lennon بروید: دیواری که پس از درج تصویرجان لنون و اشعار گروه موسیقی معروف بیتل ها به محلی برای اعتراض به دولت کمونیست سرکوب گر تبدیل شد و بعداز آن نیز این کار به عنوان نمادی از عشق صلح ادامه پیدا کرد. تحصیل در رشته هنر در پراگ می تواند یک تجربه بی نظیر باشد.

لندن، انگلستان

زیبایی داشتن یک خانواده سلطنتی دراین است که اغلب آنها علاقه زیادی دارند که پول هایی را برای هنرخرج کنند و سپس آثار را در معرض همگان بگذارند . کلکسیون سلطنتی با بیش از 7000 قطعه هنری از جمله آثار آلمانی، انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و هنرفلاندرزی یکی از این نمونه ها است. و در این کلکسیون تاثیر گذار حدود 600 اثر از نقاش مشهور داوینچی نیز وجود دارد. از تیت مدرن(موزه هنرهای مدرن)، موزه بریتانیا تا موزه ویکتوریا و آلبرت و گالری های مختلف لندن آثار هنرمندان مشهوری چون پیکاسو، ونگک، رامبرانت و کاراواجو و شمارکثیری از هنرمندان دیگر را می یابید. قطعا برای تمامی دانشجویانی که در اینجا مشغول به تحصیل می شوند یک قطعه هنری وجود دارد که آنها را مجذوب خود کند.

پکن، چین

با اینکه هنر چینی در مقایسه با همتایان اروپایی خود قدمت کمتری دارد اما باز همم یک نمونه غنی است. نقاشی ها، منسوجات، ظروف چینی و سرامیک هایی با طرح های از مناظر طبیعیف گل ها و پرندگان که بسیار محبوب هستند. تحصیل هنر در چین یک راه متفاوت برای درک هنر معاصر است. منطقه هنر798 محلی است که می توانید هنر معاصر پکن را به چشم ببینید. مکانی که شما انبارهای قدیمی را می بینید که به گالری های هنر معاصر، کافه های منحصر به فرد، کتاب فروشی ها تبدیل شده اند. و حتی اگر درحوالی ماه های می و اکتبر در این شهر باشید از دیدن فستیوال هنر در این منطقه نیز لذت خواهید برد، که این شانس برای محصلین در پکن بیشتر است.

توکیو، ژاپن

اغلب دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند، به موزه Mori Art Museum(که در بالای یک ساختمان 54 طبقه واقع شده است)، National Museum of Modern Art (موزه ملی هنر مدرن) که هردو کلکسیون های بزرگی هستند، سر می زنند. اگرچه این دو موزه بزرگترین موزه های توکیو هستند اما تنها گزینه های انتخابی دانشجویان هنر نیستند و آنها می توانند از گالری های کوچک و کلکسیون های خصوصی نیز بهره ببرند.

سانتیاگو، شیلی

گذشته از اینکه آمریکای جنوبی مانند کشورهای غربی اروپا موزه های مشهوری ندارد، اما حتما برای دانشجویان هنر جاذبه های زیادی در آن وجود دارد. هنر سنتی آمریکای جنوبی اغلب مذهبی است و توسط ابزارهایی مانند پرده های نقش دار، کنده کاری برروی چوب و نقاشی ها و سفالگیری به نمایش در می آید. قدیمی ترین موزه آمریکای جنوبی، موزه ملی هنرهای زیبای شیلی، که یک مکان بسیار پر بازدید است این امکان را فراهم می کند که بسیاری از آثار سنتی هنرآمریکای لاتین را از نزدیک ببینید. هنرهای خیابانی نیز در سنتیاگو بسیار پررونق هستند، علل الخصوص در بللویستا و والپارایزو. افراد در این مناطق از دیدن نقاشی های دیواری فوق العاده که با نام muralismo خوانده می شوند لذت خواهند برد.

ملبورن، استرالیا

درست است که زمانی که به هنر فکر می کنید ملبورن اولین شهری نخواهد بود که به ذهن ما می آید، اما اگر با آثار زیبا و متفاوت هنرمندان استرالیایی روبه رو شوید واقعا لذت خواهید برد. هنر بومی استرالیایی، خصوصا نقاشی و حکاکی بر روی صخره، مناظر بیابانی و استفاده از ابزارهای طبیعی ، بوم نقاشی و رنگ ها در خلق آثار هنری در این جا بسیار معروف است. موزه های معروف و قابل ذکر در ملبورن موزه های ملبورن (Melbourne Museum) و گالری ملی ویکتوریا هستند. ملبورن همچنین دارای هنرهای خیابانی وسیعی از جمله نقاشی های دیواری زیبایی نیز است و حتما برای دانشجویان هنری که به دنبال یادگیری چیزهای بیشتری درهنر مدرن بین المللی هستند محل مناسبی است.

کیپ تون، آفریقای جنوبی

هنر آفریقای جنوبی به موجب رنگ های فراوان ومسائل سیاسی که گاهی با مسائل مربوط به نژاد، نابرابری، حفاظت از حیوانات و دیگر جنبه های زندگی روزانه همراه است. گالری ملی هنر آفریقای جنوبی کلکسیون های متفاوتی از آثار آفریقایی و همچنین اروپایی دارد که قطعا برای بازدیدکنندگان جذاب خواهد بود. افریقای جنوبی به سبب داشتن هنر بومی بی نظیر و تاثیرات استعمار بر این کشور که همیشه در آثار این مرزو بوم دیده می شود یک مقصد عالی برای تحصیل در رشته هنر است.

بارسلونا، اسپانیا

با وجود شمار زیادی از مکان های هنری نظیر موزه ی MACBA (موزه هنر معاصر بارسلون)، موزه پیکاسو، موزه هنرهای مدرن(Miro Foundation) و MNAC (موزه ملی هنر کاتالونیا) شما هیچوقت برای فعالیت های آخر هفته تان دچار کمبود نخواهید شد. هنر خیابانی نیز در بارسلون بسیار پر طرفدار است و هنرمندان زیادی وجود دارند که در نقاشی های دیواری در سطح شهر بسیار شناخته شده اند و در واقع امضای خود را پای آثارشان دارند. تا حدی که خیلی از مغازه داران این نقاشان را به خدمت می گیرند تا نمای مغازه شان را نقاشی کنند. اگر شما هم در این زمینه علاقه و استعداد دارید در زمان تحصیل دراین شهر سعی کنید آثارخود راعرضه کنید. منبع:gooverseas

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: کجارو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12860

به "10 شهر برتر برای تحصیل رشته هنر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شهر برتر برای تحصیل رشته هنر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید