کتاب

تغییر کاربری غیرمجاز بلای جان باغستان سنتی قزوین است

ایسنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر شده، تغییر کاربری غیرمجاز بلای جان باغستان سنتی قزوین است.

8 مهر 1401

کوشش برای چاپ 100 درصد کتب درسی با کاغذ ایرانی از سال آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت:در سال نو 30 هزار تن یعنی 70 درصد کاغذ مورد احتیاج کتب درسی را از داخل کشور خریداری نموده ایم.

2 شهریور 1401

امکان اصلاح سفارش کتب درسی فراهم شد

ثبت سفارش اینترنتی کتب درسی پایه های اول، هفتم و دهم که از پنجم تیرماه آغاز شده بود تا 11شهریور ادامه دارد. همچنین از 12 تیرماه امکان اصلاح سفارش کتب درسی برای تمام دانش آموزان فراهم شده که این امر تا 31 شهریور ماه امکان پذیر است.

2 مرداد 1401

خانه کتاب رابط پژوهشگاه و ناشران علاقمند به میراث فرهنگی

مدیر عامل موسسه خانه کتاب گفت: خانه کتاب این امکان را دارد که رابط میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و ناشران علاقمند به حوزه میراث فرهنگی باشد.

1 تیر 1401

ناگفته هایی از زندگی باب دیلن؛ نابغه ادبیات و موسیقی

خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: حساب باب دیلن با تمامی موسیقی دان ها و ترانه سرا هایی که می شناسیم فرق می نماید و با شاعر و نویسنده ای طرف هستیم که در سال 2016 جایزه نوبل ادبیات را نیز از آن خود کرد. باب دیلن در دهه 1960 به موسیقی راک گرایش پیدا کرد و ترانه...

1 تیر 1401

انتشار اظهارنظر انتقادی استیو جابز درباره تیم کوک

استیو جابز بنیانگذار فقید شرکت اپل راجع به جایگزین خود یعنی تیم کوک انتقادی داشته که به تازگی منتشر شده است.

1 تیر 1401

کلیسای نوتردام در پاریس ، حقایق تاریخی قبل از آتش سوزی

همانطور که حتما می دانید کلیسای نوتردام پاریس بتازگی و بر اثر یک آتش سوزی، قسمت بسیار زیادی از شکوه تاریخی خود را به صورت کاملا تراژیک و غم انگیز از دست داد. مسلما ما با مردم پاریس که مجبور به مشاهده یک فاجعه بوده و افتادن مناره این کلیسای بزرگ را تماشا...

1 تیر 1401

روش زندگی سالم ریسک زوال عقل را کاهش می دهد

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد ده ها هزار نفر می توانند با ایجاد تغییرات ساده در شیوه زندگی از زوال عقل جلوگیری نمایند.

1 تیر 1401

خانواده ها سنجش سلامت نوآموزان را کامل نمایند، الزام ارائه گواهی سنجش

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ضمن اعلام آخرین آمار سنجش سلامت نوآموزان گفت: اطلاع رسانی های لازم را انجام داده ایم تا کسانی که ثبت نام موقت نموده اند حتما باید برای تکمیل ارزیابی سنجش سلامت مراجعه نمایند. برگه سنجش سلامت از مدارک الزامی برای ثبت...

1 تیر 1401

ایستگاه تاریخی راه آهن زنجان کتابفروشی شد ، گذر کتاب ها به راه آهن افتاد

ایستگاه تاریخی راه آهن زنجان پس از اینکه مدت ها به حال خود رها شده بود تبدیل به کتابفروشی شد.

1 تیر 1401

کاربرد رسانه در آموزش عالی

کتاب کاربرد رسانه در آموزش عالی نوشته ابهینا کاتوریا، به موضوع تاثیر رسانه در اشتراک گذاشتن ایده ها، محتوا و اطلاعات به وسیله رسانه های مجازی در زندگی افراد پرداخته است.

1 تیر 1401

اَبدالِ چِشْتی؛ عارفی که از 13 سالگی اهل عرفان و ریاضت بود

خواجه ابواحمد ابدال چشتی (260-355ق) ملقب به قدوة الدین، شیخ بزرگ سلسله چشتیه است.

1 تیر 1401

بیش از 20 هزار کتاب رایگان برای دانش آموزان لوکزامبورگ

به گزارش خبرنگاران به نقل از لیورابدو- وزیر آموزش ملی بچه ها و جوانان لوکزامبورگ برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان دبیرستانی در فصل تابستان یک کتابخانه رایگان دیجیتال با عنوان این جا بخوانید راه اندازی نموده و بیش از 20 هزار کتاب را به صورت رایگان...

1 تیر 1401

کارگاه های تربیت مدرس فارسی در همایش آزفا

سه کارگاه تدریس عملی مهارت های زبانی به یاری فناوری، تهیه، تدوین و مناسب سازی مواد آموزشی به دست معلم و استانداردها و روش های فراوری محتوای الکترونیکی چندرسانه ای در آموزش زبان فارسی در دومین همایش دوسالانه آزفا برگزار خواهد شد.

1 تیر 1401

کریستیانو رونالدو کتاب جدید منتشر کرد

ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس پس از تأسیس هتل های زنجیره ای وتولید پوشاک، حالا وارد به شیوه ای جدید کسب درآمد می نماید.

1 تیر 1401

اجرای طرح فرهنگی رودکی در آینده نزدیک

طرح پهنه رودکی از آن دست طرح های مهم فرهنگی و هنری پایتخت است که مقدمات و مطالعات اجرای آن 2 دهه ای می گردد که روی میز کارشناسان است.

1 تیر 1401

آیا جوان ترین صدر اعظم اتریش رکورد کوتاهترین دوران صدر اعظمی را می شکند؟

با موافقت حزب آزادی اتریش برای حمایت از سوسیال دموکرات ها در دادن رای عدم اعتماد به صدر اعظم جوان اتریش، به احتمال زیاد تا ساعتی دیگر سباستین کورس به عنوان صدر اعظمی با کوتاهترین دوره مسئولیت در اتریش قدم به کتاب های تاریخ خواهد گذاشت.

1 تیر 1401

چگونه شاد باشیم؟، 4 عادت هفتگی برای شاد بودن

دنیای امروز پر از استرس و اضطراب است، پس در چنین دنیایی باید بیاموزیم که چگونه شاد شویم و چه چیزهایی می تواند زندگی ما را شاد و آرام کند. اینکه در زندگی چگونه به آرامش برسیم، بسیار مهم است.

1 تیر 1401

دومین پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد

دومین شماره فصلنامه پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به نام پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد.

1 تیر 1401

ساخت قفسه های هوشمند برای کتابخانه های مسکو

سرگئی شاکریل مسئول طرح های IT فرهنگی دپارتمان فناوری های اطلاعاتی شهرداری مسکو، از مجهز شدن کتابخانه های روسیه به قفسه هوشمند اطلاع داد

1 تیر 1401
تعداد: (758)