11 هزار شغل برکت برای کولبران 484 روستای مرزی

به گزارش شیوا مارکت، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 11 هزار شغل برای کولبران 484 روستای مرزی ایجاد می نماید.

11 هزار شغل برکت برای کولبران 484 روستای مرزی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به گفته معاون تامین نهاده ها و مشارکت های مالی بنیاد برکت، این بنیاد برای کولبران 484 روستای مرزی در استان های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه 3500 طرح اشتغال زایی راه اندازی می نماید.

هادی جوهری که در جلسه همفکری مدیران بنیاد برکت با مدیران مالی کرمانشاه در چهارچوب رویداد کاک برکت در محل استانداری این استان سخن می گفت، تاکید نمود: راه اندازی این تعداد طرح اشتغال زایی، نزدیک به 11 هزار فرصت شغلی را در مناطق مرزی کشور به وجود خواهد آورد.

وی اضافه کرد: 34 مجری و تسهیل گر در مناطق مرزی سه استان کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند و تا به امروز 2500 نفر از کولبرانی که متقاضی شغل بوده اند برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

معاون تامین نهاده ها و مشارکت های مالی بنیاد برکت با اشاره به فعالیت های این بنیاد در مناطق مرزی گفت: بنیاد تمرکز خود را بر اشتغال زایی در این مناطق معطوف نموده است و برنامه های ویژه ای را برای ایجاد فرصت های کسب و کار برای کولبران استان های مرزی به خصوص سه استان کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه دارد.

وی توضیح داد: این 11 هزار فرصت شغلی در 8 رسته اصلی دام داری سبک و سنگین، پرورش زنبور عسل، طیور، فراوریی پوشاک، صنایع دستی، آبزی پروری، خدمات گردشگری و مشاغل فنی راه اندازی می گردد.

جوهری از برگزاری رویداد ملی کاک برکت اطلاع داد و اظهار داشت: این رویداد توسط ستاد اجرایی فرمان امام و با همکاری دانشگاه علم و صنعت با هدف اشتغال زایی برای کولبران استان های مرزی برگزار می گردد. هدف از برگزاری این رویداد، جلب مشارکت های مردمی و جذب ایده ها و پیشنهادات خلاقانه و نوآورانه جهت ایجاد شغل برای کولبران است.

معاون تامین نهاده ها و مشارکت های مالی بنیاد برکت با تاکید بر فعالیت های این بنیاد برای بالا نگه داشتن پرچم اشتغال در کشور گفت: بنیاد تا به امروز بیش از 60 هزار طرح اشتغال زایی خرد و خانگی را در کشور راه اندازی نموده که ایجاد بیش از 180 هزار شغل را به دنبال داشته است.

وی اعلام کرد: هم اکنون 500 تسهیل گر بنیاد برکت در مناطق محروم سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند و تعداد طرح های اشتغال زایی بنیاد تا خاتمه سال به 100 هزار طرح می رسد که باعث راه اندازی 300 هزار شغل خرد و خانگی می گردد.

جوهری گفت: بنیاد برکت به وسیله سرمایه گذاری و مشارکت مالی در بنگاه های کوچک و متوسط نیز اقدام به اشتغال زایی در مناطق محروم می نماید. بنیاد تا به امروز با 360 بنگاه مشارکت نموده است که بسیاری از این واحد های صنعتی و فراوریی، حکم پشتیبان را برای مشاغل خرد و خانگی دارند.

در این جلسه، معاون هماهنگی امور مالی استانداری کرمانشاه نیز با بیان این که زندگی در جوار مرز دشواری های خاص خود را دارد، یادآور شد: باید به ایجاد شغل در مرز ها توجه کنیم و برای آن ها مدل و ساز و کار معین تعریف کنیم و در کنار آن مدلی هم برای حمایت از اشتغال موجود در نواحی مرز ها خصوصا روستا ها داشته باشیم.

راهنمایی حاتمی تاکید نمود: در صورت احتیاج باید آموزش های لازم برای مرزنشینان در نظر گرفته گردد و یا حتی پشتیبان هایی برای یاری به پیشبرد طرح های اشتغال زا بین آن ها معین گردد.

وی از آمادگی بنیاد برکت برای یاری به اشتغال مرزنشینان یاد کرد و ادامه داد: منابعی هم در داخل استان در اختیار داریم که می توانیم از آن نیز برای یاری به ایجاد اشتغال در روستا های مرزی استفاده کنیم.

همچنین در وبینار افتتاحیه رویداد چرخ برکت با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه های الزهرا و علم و صنعت، مدیران شرکت های ریسندگی و بافندگی و فعالان و طراحان فراوری پوشاک، نقاط قوت و ضعف صنعت پوشاک در کشور مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

در این وبینار، ضمن طرح موانع بر سر راه صنعت فراوری پوشاک از جمله مسائل سخت افزاری و نرم افزاری، فرسوگی ماشین آلات، تامین مواد اولیه، مالیات، بیمه، بالابودن قیمت تمام شده محصول و ... بر تشکیل و تکمیل زنجیره فراوری در این صنعت تاکید شد.

لازم به ذکر است، چرخ برکت رویدادی ملی است که توسط ستاد اجرایی فرمان امام و با متولی گری بنیاد برکت با هدف فراوری 5 میلیون دست پوشاک و ایجاد 2 هزار شغل برگزار می گردد. هدف این رویداد، جذب طرح ها و ایده های نوآورانه و کارآفرینانه برای تحول صنعت پوشاک و فراوری 5 میلیون دست لباس تا خاتمه امسال است.

کارآفرینان و ایده پردازان می توانند با مراجعه به آدرس event.barkat.ir طرح ها و ایده های نوآورانه خود را در رابطه با دو رویکرد کاک برکت و چرخ برکت ارائه کنند.

چین: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24252

به "11 هزار شغل برکت برای کولبران 484 روستای مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 هزار شغل برکت برای کولبران 484 روستای مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید