20سال زندان به دلیل مشارکت در سوزاندن مسلمانان

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، بر اساس این حکم رادومیر سوسنیار سرباز صرب سابق بوسنی در ابتدای جنگ داخلی این کشور طی سال های 1992 تا 1995 نقشی تاثیر گذار در سوزاندن 57 تن از مسلمانان ساکن در منطقه ویزگراد واقع در شرق بوسنی داشته است.

20سال زندان به دلیل مشارکت در سوزاندن مسلمانان

گفته می گردد که از میان افرادی که در مهلکه مرگبار ناشی از این حمله گرفتار شده بودند 26 تن جان خود را از دست داده اند.

این سرباز صرب که اکنون 64 سال دارد و به نام مستعار لالکو مشهور است بر اساس حکم صادره همچنین به دلیل سرقت اموال و بازداشت غیرقانونی غیرنظامیان مجرم شناخته شده است.

در این گزارش آمده است که در جریان حمله صرب ها به روستای کوریتنیک گروهی از مسلمانان در خانه ای که با مواد منفجره به آتش کشیده شده بود، محبوس شده و رادومیر سوسنیار به همراه چند سرباز دیگر صرب به روی این خانه تیراندازی نموده اند تا مانع فرار مسلمانان از این مهلکه شوند.

دادگاه بوسنی در بیانیه خود تاکید نموده است که در جریان این حمله بیست و پنج نفر از جمله یک نوزاد دو روزه به نحوی کشته شدند که بقایای جسد آنها هرگز یافت نشد.

رادومیر سوسنیار که در این حمله نقشی تاثیر گذار ایفا نموده سالها در فرانسه زندگی می کرد و پس از قرار بازداشت صادر شده از سوی دستگاه قضایی بوسنی در این کشور شناسایی و بازداشت شد. این سرباز صرب بوسنیایی به مدت چهار سال در فرانسه زندانی بود و سال گذشته میلادی به بوسنی مسترد شد.

نیروهای صرب بوسنی که حمایت ارتش خلق یوگسلاوی و شبه نظامیان صرب را به همراه داشتند در ابتدای مناقشه داخلی این کشور درتلاش برای ایجاد سرزمینی انحصاری برای صرب ها دست به کشتار وسیع مسلمانان در شرق بوسنی زدند.

جنگ بوسنی دست کم یکصد هزار کشته برجای گذاشت که اغلب آنها را بوسنیایی ها تشکیل می دادند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12993

به "20سال زندان به دلیل مشارکت در سوزاندن مسلمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20سال زندان به دلیل مشارکت در سوزاندن مسلمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید