28مجمع مشورتی جوانان در خراسان رضوی تشکیل شده است

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، سید جواد حسینی بعدازظهر دوشنبه در نشست هیأت رئیسه مجمع مشورتی جوانان و برخی رؤسای مجامع مشورتی شهرستان هااظهار کرد: هدف ایجاد مجمع مشورتی جوانان ساز و کاری مشارکت جویانه و نظام مند برای مشارکت جوانان در عرصه های تصمیم گیری و تصمیم سازی است.

28مجمع مشورتی جوانان در خراسان رضوی تشکیل شده است

وی اضافه کرد:به همین دلیل در 28 شهرستان استان این مجامع مشورتی تشکیل شدند و امروز این مجامع باید بعد از دوره آگاهی و شناخت از وضعیت موجود و ظرفیت ها و چالش های شهرستان واستان وارد فاز دوم کار یعنی ارائه طرح و برنامه به کارگروه های مختلف شورای برنامه ریزی و توسعه استان شوند.

معاون استانداری خراسان رضوی ادامه داد:این مجامع مشورتی بایددر همه کارگروه های شورای برنامه ریزی و توسعه حضور فعال داشته باشند تا هدف اصلی این مجمع مشورتی که بهره گیری از ظرفیت پویایی و دانشی جوانان در تصمیم گیریهای توسعه ای استان است ، محقق گردد.

وی گفت: در حوزه گردشگری شما می توانید طرحهای مختلف را به وسیله شناخت ظرفیت های گردشگری شهرستان ها داشته باشید چرا که ایران جزء 10 کشور اول جهان به لحاظ میراث تاریخی و فرهنگی است و جزء پنج کشور مهم جهان در خصوص منابع و آثار طبیعی است که باید از این ظرفیت ها استفاده گردد.

حسینی اضافه کرد:این موقعیت های بی بدیل در شهرستان های استان فراوان وجود دارد و شناسایی و طرح و ایده پیرامون آنها به وسیله این مجامع می تواند ارائه گردد، همچنین در حوزه زیارت با توجه به اینکه ارتقاء فرهنگ میزبانی به وسیله مردم محور شدن امکان تحقق بیشتری دارد تشکلهای غیردولتی جوانان و مجامع مشورتی جوانان در این خصوص می توانند بسیار یاری کننده باشند.

وی بیان نمود:مجمع مشورتی یک نهاد مشورتی است نه اجرایی ، بنابراین می تواند ایده ها و طرحهایی را ارائه و به وسیله کارگروههای شورای برنامه ریزی و توسعه به تصویب برساند و این ایده ها و طرحها به وسیله دستگاههای دولتی خصوصاٌ تشکلهای غیردولتی اجرایی گردد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2077

به "28مجمع مشورتی جوانان در خراسان رضوی تشکیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "28مجمع مشورتی جوانان در خراسان رضوی تشکیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید