5 روش برای علاقه مند کردن بچه ها به خوردن سبزیجات

به گزارش شیوا مارکت، جایگزینی برای سبزیجات وجود ندارد و هر چقدر هم که کودک شما از خوردن آنها اجتناب کند، باید به دنبال راهکار ای برای تغذیه کودک خود با سبزیجات باشید.

5 روش برای علاقه مند کردن بچه ها به خوردن سبزیجات

به گزارش خبرنگاران، معمولا بچه ها علاقه ای به خوردن سبزیجات ندارند و اغلب والدین به دنبال راهی می گردند تا فرزند خود را به خوردن سبزیجات علاقه مند کنند. در ادامه به راه هایی می پردازیم که گاردین در این زمینه منتشر کرده است.

سبزیجات را در غذا پنهان نکنید. به بچه ها بگویید چه چیزی می خورند و با آنها سفر اکتشافی را آغاز کنید

1- به آنچه خودتان می خورید نگاه کنید

قبل از آن که با فرزندتان به جنگ با کلم بروکلی بروید، به آنچه خودتان می خورید نگاه کنید. سارا آلموند بوشل متخصص تغذیه بچه ها، می گوید: اگر بزرگسالان مورد اعتماد بچه ها همان غذایی را بخورند که بچه ها می خورند، ممکن است بچه ها هم آن غذا را امتحان کنند. بنابراین غذا خوردن خانوادگی برای علاقه مند کردن بچه ها به غذا بسیار مفید است.

2- سبزیجات را در غذاها مخفی نکنید

پنهان کردن سبزیجات در غذاها به طور موقت راهگشاست ولی در طولانی مدت این ترفند با شکست روبرو می شود و یک دستورالعمل برای موفقیت درازمدت نیست. دن پارکر مدیر بازاریابی در وگ پاور، یک سازمان شلوغ با ارائه خدمات سالم برای بچه ها می گوید: ممکن است از این راه به بچه های خود سبزیجات بیشتری بخورانید، اما هدف شما این است که فرزندتان رابطه سالمی با خوردن سبزیجات داشته باشد.

دستورالعمل های سرآشپزهای مطرح به شما کمک می کند که سبزیجات جذابی را برای فرزندتان درست کنید. همچنین احتمالا فرزند شما به خوردن جوانه ها، هویج و نخودفرنگی جواب مثبت بدهد

3- از این سفر با یکدیگر لذت ببرید

سعی نکنید به فرزندانتان درس تغذیه بدهید، زیرا آنها به آن اهمیت نمی دهند. در عوض، سبزیجات را با کمک آنها آماده کنید و بگذارید در مورد آنها سوال بپرسند. از آنها در مورد بوی کرفس یا صدای شکستن آن بپرسید و سعی کنید آنها هم در ساختن یک رابطه سالم با سبزیجات نقش ایفا کنند. این کار می تواند به سادگی امکان پذیر باشد؛ مثلا زمانی که برای خرید به سوپرمارکت می روید بگذارید بچه ها فلفل مورد نظرشان را انتخاب کنند یا حتی برخی از سبزیجات را خودشان پرورش دهند. پارکر در این زمینه می گوید: اگر آنها به انتخاب، آماده کردن مواد و پخت وپز بپردازند، احتمالا بیشتر غذا می خورند.

به گفته بوشل، بهتر است غذا را در ظرف بزرگ تر و مشترک سر میز سرو کنید و هر یک از اعضای خانواده از آن ظرف غذا برای خود بردارند، چراکه این گونه بهتر می توانید در این زمینه کودکتان را کنترل کنید.

4- آنها باید بدانند انتظار چه چیزی را می کشند

اگر همیشه در وعده های غذایی فرزندانتان سبزیجات وجود داشته باشد، احتمال این که آنها هنگام خوردن غذا سبزیجات را انتخاب کنند، زیاد است. بوشل می گوید: اگر بچه ها بدانند که هروقت از غذا صحبت می کنیم پای نوعی سبزیجات در میان است، سطح اضطراب و نگرانی آنها پایین می آید و درمی یابند که سر سفره غذایی هست که آنها دوست دارند.

5- در روش پاداش دادن به فرزندتان تجدید نظر کنید

هوشمندانه رفتار کنید و در قبال رفتارهای خوب به کودکتان پاداش آموزنده بدهید. هرگز با غذا پاداش ندهید؛ چراکه اگر مثلا به کودکتان بگویید سبزیجات بخورد تا به او پودینگ بدهید، سبزیجات را شیطانی و پودینگ را عزیز کرده اید.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13935

به "5 روش برای علاقه مند کردن بچه ها به خوردن سبزیجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 روش برای علاقه مند کردن بچه ها به خوردن سبزیجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید