7 گل برای با شکوه کردن باغچه های پاییزی

به گزارش شیوا مارکت، گل مانند نفس باغچه است و باغچه بی گل انگار رونق و جلوه خود را از دست می دهد. بعضی افراد فکر می نمایند با فرا رسیدن فصول سرد باید با گل های باغچه شان خداحافظی نمایند! اما همواره اینطور نیست!

7 گل برای با شکوه کردن باغچه های پاییزی

امروز گیاهانی را به شما معرفی می کنیم که گل های خوشرنگ شان زینت بخش باغچه های پاییزی شما خواهند شد، پس بی معطلی آغاز کنیم!

1- گل حسرت (گل حسرتی)

این گیاه که در واقع نوعی سوسن است به نام گل حسرتی در ایران شناخته می گردد. ترجمه نام انگلیسی آن سوسن موعود و سوسن رستاخیز هم هست. این گیاه با منطقه های که بهار مرطوب و تابستان خشک دارند، به خوبی تطبیق پیدا نموده. شاخ و برگ گیاه در اواخر زمستان پدیدار می شوند و در اواخر بهار به دوره استراحت می فرایند و ناپدید می شوند. به همین دلیل ممکن است وجود گل حسرت را در باغچه تان به کلی فراموش کنید، البته تا زمانی که ساقه 90 سانتی متری آن ناگهان سر از دل خاک بیرون آورد و گل هایی ترومپت مانند فراوری کند. نام سوسن رستاخیز به دلیل همین ظهور ناگهانی گل ها بدون ظهور برگ های گیاه به آن داده شده است.

2- آبشار طلایی (روئینه زرین)

آبشار طلایی ظاهری مانند گیاه رگ وید دارد، گیاهی که باعث ایجاد آلرژی در افراد بسیاری می گردد. بسیاری از باغبانان آبشار طلایی را با این گیاه اشتباه می گیرند و به همین دلیل از کاشت آن در باغچه شان خود داری می نمایند. اگر این معروفیت اشتباه آبشار طلایی از بین برود، ممکن است بسیاری از پرورش دهندگان ورود شاخسار طلایی آن را به باغچه هاشان خوش آمد گویند. آبشار طلایی منبع خوبی از گرده برای زنبورها، پروانه ها و دیگر حشرات مفید است. گاهی رشد گیاه از کنترل خارج می گردد اما در کل گیاهی مناسب برای باغچه های بزرگ و علفزارها است.

3- کلماتیس پاییزه

در هر مکانی که احتیاج به گیاهی بزرگ دارید که شاخسار خود را بر روی فنس، آلاچیق و حتی شاخه درختان پهن کند، کلماتیس فراینده را در آنجا بکارید. اگرچه این گیاه را به عنوان گیاهی مقاوم به خشکی و سختی نمی شناسند، اما تجربه نشان داده کلماتیس پاییزه در صورت کمبود آبیاری و مواد غذایی هم به خوبی به رشدش ادامه می دهد و خم به ابرو نمی آورد!

4- سوسن غوک

تا به حال این گیاه را دیده اید؟ گیاهی چند ساله و معرکه برای باغچه های پر از درخت و جنگلی است. گیاه گل هایی لکه دار و مجذوب کننده، مانند گل های ارکیده فراوری می نماید و اگر در منطقه مرغ مگس خوار داشته باشید، آنها را به باغچه تان جذب می نماید. بهتر از همه اینکه زمانی که گیاه در شرایط خوبی واقع شده است و راضی است، کلونی تشکیل می دهد و دسته ای از گل های زیبا را به وجود می آورد. سوسن غوک نمی تواند با بقیه گیاهان رقابت کند، پس در باغچه فضایی مخصوص به خودش برای او در نظر بگیرید و در نقطه ای سایه دار قرارش دهید.

5- سیکلامن

سیکلامن گیاهی خانگی و دمدمی مزاج است که سر و کله اش در فصل زمستان در گلفروشی ها پیدا می گردد اما گونه دیگر آن سیکلامن هیدرفلیوم (Cyclamen hederifolium) گیاهی سرسخت و زمستانه است که گل هایی مانند گل های سیکلامنی که در بازار می بینیم فراوری می نماید. کورم (پیاز) این گیاه پاییزه را بخرید و در نقطه ای سایه دار از باغچه بکارید.

6- آفتاب گردان سرسخت (Helianthus maximiliani)

چه گیاه باشکوهی! آفتاب گردان ماکسیمیلیان بدون کوچکترین مراقبت و رسیدگی به رشد خود ادامه می دهد و شاداب می ماند! این گل را می توانید در منطقه ها بسیاری به صورت خود رو پیدا کنید. این گل در منطقه های با شرایط مورد پسندش تا 150 سانتی متر هم قد می کشد! اگر نتوانستید خود گیاه را پیدا کنید، می توانید بذر آن را تهیه کنید.

7- ترکیب داوودی و گل آستر

این ترکیب یکی از دیزاین های مورد علاقه باغبانان است. این دو گیاه به خاطر گل های تقریبا مشابهی که دارند گاهی با هم اشتباه گرفته می شوند. داوودی به رنگ های بسیار متنوعی یافت می گردد، درحالی که گل آستر تنها در تناژ بنفش، آبی، صورتی و سفید دیده می گردد. با این حال آستر در خصوص سرسختی از داوودی جلو زده و مقاوم تر است!

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29937

به "7 گل برای با شکوه کردن باغچه های پاییزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 گل برای با شکوه کردن باغچه های پاییزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید