آبشار کشیت یکی از جاذبه های طبیعی زیبای کرمان است

به گزارش شیوا مارکت، ایسکانیوز/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، آبشار کشیت یکی از جاذبه های طبیعی زیبای کرمان است.

آبشار کشیت یکی از جاذبه های طبیعی زیبای کرمان است

در دل کویر لوت وقتی از آخرین روستاها و مناطقی که زندگی در آن جاری است عبور می کنیم، با آبشار زیبای کشیت روبروی می شویم که یکی از جاذبه های طبیعی دیدنی و به یاد ماندنی استان کرمان بشمار می رود. این آبشار در نزدیکی روستایی با همین نام واقع شده است و پس از کمی پیاده روی می توانید به نزدیکی آن رسید.

آبشار کشیت یکی از آبشارهای بی نظیر و زیباست که در بخش گلباف شهرستان کرمان واقع شد. این آبشار فضایی انتزاعی را برای بیننده ایجاد می نماید که باورش بسیار سخت است. آب از دیواره های دره می جوشد و نمونه های خاصی از سرخس ها و گل سنگ در اطراف این دره رشد نموده است. این دره که در بخش غربی روستا واقع شده، جهت قدیمی جریان آب کویر بوده است. این آبشار حوضچه ای طبیعی و بزرگ را بوجود آورده که 600 متر مربع وسعت دارد و مردم محلی اعتقاد دارند که عمق این حوضچه که به علت ریزش آبشارها ایجاد شده، تا به امروز معین نشده است. حوضچه دریاچه بسیار عمیق است و تا به امروز اقدامی در راستای معین عمق آن صورت نگرفته است.

بیشتر مردم بر این باور هستند که استانهای خشک و گرم فقط کویر دارند. اما باید بگوییم در این استانها جاذبه های طبیعی زیبایی هم یافت می گردد آبشاری در دل کویر لوت.

علاوه بر زیبایی باید از مجذوب نماینده بودن آبشار کشیت نیز یاد کنیم. این مجذوب نمایندهیت منجر شد تا بیشتر مردم محلی این منطقه، از آن با نام آبشار گلبافت یاد نمایند. همواره این باور را داشته باشید که در دورترین منطقه های ایران، می توانید با جاذبه های طبیعی منحصر بفردی روبرو شوید که انسان را به وجد می آورند.

روستای کشیت

روستای کشیت، بهشتی در کویر لوت از توابع بخش مرکزی شهرستان کرمان است. قرار داشتن بعضی از جاهای تاریخی کرمان از جمله قلعه کشیت که اقتباسی از ارگ بم است نشان دهنده تاریخ کهن این منطقه دارد.

پس از گذر از بافت تاریخی روستا به دره ای مملو از درختان نخل و مرکبات می رسیم. در دل این دره سرسبز رودخانه آبی جاری است که باعث شد این چنین دره ای باور نکردنی در دل کویر ایجاد کند جایی که کمتر کسی شاید حتی گمانش را کند که آب و آبادی نیز در این منطقه وجود داشته باشد.

از دیگر جاهای دیدنی کرمان که در این روستا واقع شده میتوان به این نکته اشاره نمود که که در دیواره های دره روستا کشیت آبشارهای کوچک و بزرگی ایجاد شده است. در کنار این آبشارها گونه های خاصی از سرخس و گل سنگ ها نیز رشد نموده اند. در نهایت همه این آبشارها سر جمع شده و توانسته اند رودخانه زیبایی با آب شیرین را ایجاد نمایند.

فاصله روستای کشیت تا کرمان

روستا کشیت که مانند نگینی در قلب کویر لوت می درخشد تا شهر کرمان حدود 170 کیلومتر فاصله دارد و برای رفتن به این روستا حدود دو ساعت زمان ضروری است. در جهت کرمان به سمت روستا کشیت باید از شهرهای ماهان و بم عبور کنید و بعد از ایست بازرسی راین به گلباف خواهید رسید که در آنجا تابلو این روستا و آبشار حرمک معین خواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29782

به "آبشار کشیت یکی از جاذبه های طبیعی زیبای کرمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار کشیت یکی از جاذبه های طبیعی زیبای کرمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید