آخرین وضعیت رهن و اجاره آپارتمان های کوچک متراژ در تهران

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: تقاضای رهن و اجاره آپارتمان های 40 تا 60 مترمربعی در بازار اجاره مسکن همچنان قابل توجه است و همین موضوع موجب شده بازار اجاره در مناطق کانون عرضه کوچک متراژها دمای بیشتری نسبت به سایر مناطق داشته باشد.

آخرین وضعیت رهن و اجاره آپارتمان های کوچک متراژ در تهران

به گزارش خبرنگاران، واسطه های ملکی می گویند از سال گذشته به دنبال جهش اجاره بها تقاضای اجاره آپارتمان های کوچک متراژ به شکل محسوس افزایش یافت و گروهی از مستاجران آپارتمان های میان متراژ به ویژه زوجین بدون فرزند ناگزیر به نقل مکان به آپارتمان های کوچک تر شدند. سال جاری هم طی فصل تابستان با وجود اینکه میزان تقاضا برای جابه جایی ملکی میان مستاجران به شدت کاهش یافت و اغلب ترجیح دادند به نحوی با موجر فعلی خود برای یک سال سکونت دیگر توافق نمایند، اما در میان جست وجوگران بازار مسکن علاوه بر کسانی که مستاجر جدید و به نوعی سال اولی های بازار اجاره به شمار می آمدند، گروهی نیز متقاضی جابه جایی بودند و اغلب آنها اتفاقا در پی آپارتمان اجاری کوچک متراژ بودند.

اکنون نیز با وجود اینکه فصل پاییز فرارسیده و رخوت معاملات اجاره در بازار مسکن بیشتر شده است، اما هنوز جست وجوگران املاک 40 تا 60 مترمربعی در مناطقی که عرضه این املاک بیشتر است، در بازار حضور دارند. مناطق 7، 13 و 14 تهران از جمله مناطق کانون ساخت و سازهای کوچک متراژ هستند که مقصد مناسبی برای متقاضیان این املاک به شمار می آیند. البته در سایر مناطق شهری نیز ساخت و ساز در گروه متراژی 40 تا 60 مترمربع وجود دارد اما آن قدر کم تعداد است که حق انتخاب چندانی به مستاجر نمی دهد. از طرفی عرضه آپارتمان های کوچک متراژ در مناطق یادشده با قیمت مناسب صورت می گیرد و اتفاقا اغلب متقاضیان اجاره این املاک به دنبال یافتن ملکی برای پرداخت حداقل هزینه سکونت هستند؛ بنابراین املاک این مناطق با توان اقتصادی متقاضیان این متراژ تناسب بیشتری دارد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12493

به "آخرین وضعیت رهن و اجاره آپارتمان های کوچک متراژ در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت رهن و اجاره آپارتمان های کوچک متراژ در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید