آزمایشگاه ارزیابی خدمات پیام رسانهای بومی راه اندازی می گردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، از آنجایی که تست و ارزیابی نرم افزار به عنوان یک فرایند کلیدی در تضمین کیفیت سیستم های نرم افزاری ایفاء نقش می نماید و این ارزیابی به عنوان یک صنعت در حوزه نرم افزار محسوب می گردد، کارگاه آموزشی آنالیز و امکان سنجی راه انـدازی آزمایشگاه ارزیـابی و اعتبارسنجی خدمات پیام رسان توسط پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات)، با حضور پژوهشگران، ناظران و و جمعی از مدیران مرتبط با این پروژه برگزار گردید.

آزمایشگاه ارزیابی خدمات پیام رسانهای بومی راه اندازی می گردد

ارزیابی نرم افزارها و پیام رسانها از آن جهت که نقاط ضعف و قوت آنها شناسایی گردیده و کاربران را برای استفاده از آنها هدایت می نماید، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو هدف از برگزاری این کارگاه، تست و ارزیابی نرم افزار فرآیند اجرای یک برنامه کاربردی (اپلیکیشن) با هدف پیدا کردن اشکالات و متعاقبا بهبود کیفیت آن عنوان شد.

در این راستا برای ارزیابی پیام رسانهای بومی در آزمایشگاه باید نیازمندیهای تست و بخشهای مختلف مورد ارزیابی، شناسایی شوند.

نیازمندیهای یک نرم افزار و پیام رسان، به طور کلی به دو بخش نیازمندیهای کارکردی و غیرکارکردی تقسیم می شود. نیازمندیهای کارکردی به آنچه که مستقیما به کارکرد نرم افزار و عملکرد آن مربوط می شود بر می شود؛ در حالیکه نیازمندیهای غیرکارکردی پارامترهایی که مستقیما در کارکرد نمایش داده نمی شوند بلکه کیفیت کارکرد یک نرم افزار را تعیین می نمایند را در برمی گیرد.

در این پژوهش، آزمون ها و ارزیابی های مختلف لازم برای سنجش صحت عملکرد سامانه های پیام رسان مورد آنالیز و شناسایی نهاده شدند تا بتوان با شناسایی بهتر حوزه، دانش لازم برای اجرایی کردن این آزمون ها در قالب آزمایشگاه ارزیابی و اعتبارسنجی خدمات پیام رسان را کسب کرد.

برای این منظور ابتدا آزمون های مختلف نرم افزار و استانداردهای مربوط به آنها مورد آنالیز و شناسایی نهاده شد و آزمون های لازم برای تست های عمومی و غیرکارکردی سامانه های پیام رسان استخراج شد. در نهایت با تعریف، شناسایی و دسته بندی قابلیت های مختلف سامانه های پیام رسان، سناریوهای آزمون برای قابلیت های کارکردی خاص این سامانه ها تدوین شد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: mehrnews.com
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 176

به "آزمایشگاه ارزیابی خدمات پیام رسانهای بومی راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه ارزیابی خدمات پیام رسانهای بومی راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید