آزمایش کامیون های خودران در کالیفرنیا

به گزارش شیوا مارکت، مقامات ایالت کالیفرنیا از صدور مجوز فعالیت و حرکت کامیون های خودران در جاده های عمومی از امروز خبر دادند.

آزمایش کامیون های خودران در کالیفرنیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از ورج، مقامات ایالت کالیفرنیا از صدور مجوز فعالیت و حرکت کامیون های خودران در جاده های عمومی از امروز خبر دادند. بر اساس مجوز یادشده شرکت های علاقمند می توانند این کامیون های خودران را آزمایش نمایند و آنها را برای آنالیز نقاط ضعف و قوت در خیابان ها به حرکت درآورند.

کامیون های خودرانی که در قالب این مجوز قادر به حرکت در خیابان ها هستند باید کمتر از 4500 کیلوگرم وزن داشته باشند و لذا تنها مینی ون ها، کامیون های کوچک و نمونه های مشابه قابل آزمایش کردن خواهند بود.

در سال های اخیر کالیفرنیا به بهشت آزمایش وسایل نقلیه خودران مبدل شده و قوانین این ایالت به نفع سازندگان چنین وسایل نقلیه ای تغییر یافته است. از جمله شرکت هایی که در این ایالت به آزمایش خودروهای خودران خود پرداخته اند، می توان به جنرال موتورز، وایمو متعلق به آلفابت، اوبر و بعضی شرکت های دیگر اشاره نمود.

در حال حاضر در مجموع 62 شرکت تجاری در حال آزمایش 678 خودروی خودران در ایالت کالیفرنیا هستند. اما تنها خودروهای تولیدی وایمو به طور کامل خودران هستند.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4945

به "آزمایش کامیون های خودران در کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش کامیون های خودران در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید