آغاز به کار واحد سیار معاینه فنی خودرو شماره 6 در غرب تهران

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران آنلاین: مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو از آغاز به کار واحد سیار معاینه فنی خودرو شماره 6 در غرب تهران خبر داد.

آغاز به کار واحد سیار معاینه فنی خودرو شماره 6 در غرب تهران

سید نواب حسینی منش گفت: این واحدهای سیار تک خطه معاینه فنی که با هدف دسترسی مناسب تر شهروندان به خدمات معاینه فنی ایجاد شده، در صورت نیاز با برنامه ریزی قبلی به مناطقی از شهرداری که فاقد مرکز معاینه فنی خودرو و یا تقاضای بیشتر است منتقل و ارائه خدمات می کنند. در حال حاضر شهر تهران 16 مرکز معاینه فنی ثابت با 46 خط معاینه فنی و 8 واحد معاینه فنی سیار تک خطه که 6 واحد از آن فعال و کد نرم افزار سیمفا وزارت کشور را برای فعالیت دریافت کرده اند؛ دارد. شایان ذکر است دو واحد سیار باقیمانده آماده بهره برداری و تنها منتظر دریافت مجوزهای لازم جهت شروع به کار است.

به گزارش ایسنا، حسینی منش در خصوص میزان مراجعات در دو ماه ابتدای سال اضافه نمود: دراین دو ماه در حدود 170 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده اند که در مقایسه با سال گذشته 4 درصد رشد مراجعات داشته ایم. بدون تردید این افزایش مراجعات در طول سال 98 ادامه خواهد داشت و بر اساس پیش بینی اجرا شده آمادگی لازم برای پذیرش 2/2 میلیون دستگاه خودرو در این سال در مراکز شهر تهران شامل توسعه مراکز و خطوط معاینه فنی، افزایش شیفت کاری و پشتیبانی فنی برنامه ریزی شده است.

او در ادامه در ارتباط با فعالیت اکیپ های سیار تست کنار جاده ای اظهار کرد: با عنایت به اثر بخشی کارکرد و فعالیت این واحدها در کنترل و پایش مضاعف وضعیت آلایندگی خودروهای دیزل سنگین در حال تردد در شهر و کاهش چشم گیر آلودگی در سال 97 فعالیت این اکیپ ها به همراه پلیس راهور در سال 98 منسجم تر و تشدید شده است. در این دو ماه، 1036 دستگاه خودرو سنگین در سطح شهر مورد ارزیابی و کنترل قرار گرفته که از این تعداد 91 درصد از آن دارای معاینه فنی و 9 درصد از آن فاقد معاینه فنی بوده است. 155 دستگاه خودروی دارای معاینه فنی در ارزیابی مجدد از تست آلایندگی مردود و معاینه فنی آن ابطال شده است. در مجموع 246 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی یا مردودی در تست آلایندگی توسط پلیس اعمال قانون و جریمه شده اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی ضمن اعلام تغییر شماره تماس سامانه پاسخگو در توضیح آن اضافه نمود: این مجموعه با هدف ارائه خدمات مطلوب تر در پاسخگویی به شهروندان نسبت به تغییر سیستم مخابراتی و استفاده از سیستم VOIP سازمان فاوای شهرداری تهران با دسترسی و امکانات جدید اقدام کرده و شماره جدید 96006000 جایگزین شماره پیشین 41787 شده است. شهروندان می توانند در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکل در خصوص مراکز شهر تهران با این سامانه تماس بگیرند.

به گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروها، حسینی منش تاکید کرد: به شهروندان گرامی توصیه می شود با توجه به خلوتی مراکز در ایام ماه مبارک رمضان هر چه زودتر نسبت به انجام معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند. در حال حاضر روزانه در حدود 5500 دستگاه خودرو با پراکندگی و توزیع مناسب به مراکز مراجعه می کنند و شهروندان می توانند در کمتر از نیم ساعت با مراجعه به هر کدام از مراکز نسبت به انجام معاینه فنی خودرو اقدام کنند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6227

به "آغاز به کار واحد سیار معاینه فنی خودرو شماره 6 در غرب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز به کار واحد سیار معاینه فنی خودرو شماره 6 در غرب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید