آلودگی هوا سلامت مردان را نشانه رفته است

به گزارش شیوا مارکت، ناباروری در مردان به عوامل مختلفی بستگی دارد که عوامل ژنتیکی، آلودگی هوا و عفونت ها شاخص ترین مواردی هستند که در سلامت باروری مردان تاثیر گذار است.

آلودگی هوا سلامت مردان را نشانه رفته است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید جلیل حسینی رئیس مرکز تحقیقات ناباروری در خصوص ناباروری در زنان و مردان در آستانه برگزاری چهارمین کنگره سلامت مردان گفت: در ایران بیش از 3 میلیون زوج نابارور داریم که بیش از میانگین دنیای است، در ایران به نظر می رسد که دلیل ناباروری زوج در آقایان (60 درصد موارد) و در خانم ها (40 درصد) میباشد و البته در هر دو جنس علل مختلفی دارد.

وی شرح داد: در آقایان ناباروری به عوامل ژنتیکی، محیطی، تغذیه، دخانیات، آلودگی هوا و عفونت ها بستگی دارد، همچنین در خانم ها نیز عوامل ژنتیکی و محیطی میتواند تاثیر گذار باشد.

دکتر حسینی گفت: اختلالات آناتومی از جمله دلایل ناباروری در خانم هاست به این شکل که در خانم های مبتلا به انسداد لوله های رحمی به دلیل عدم انتقال به رحم نازایی رخ میدهد.

مشکل دیگردر جامعه ما بالا رفتن سن باردادی است، ازدواج دیرهنگام و یا فاصله طولانی بین ازدواج و بچه دار شدن و یا فاصله بیش از حد بین فرزند اول و دوم میتواند منجر به کاهش توانایی باروری زوجین شود.

در کنگره امسال بجز سلامت مردان، پنجره جدیدی باز شده به نام جمعیت باز شده که این موضوع را نیز بررسی خواهیم کرد.

وی در خصوص عواملی که جمعیت را به چالش می کشد و باعث کاهش میزان باروری می شود گفت: در چهارمین کنگره سلامت مردان که همزمان با هفته سلامت برگزار می شود موضوعاتی از قبیل: تصادفات، سلامت مردان و مسائل مردانگی مانند پروستات مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه هر سال سه محور مهم در کنگره سلامت مردان مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد، گفت: امسال علاوه بر موضوع حوادث ترافیکی، مسئله بیماری پروستات که همه مردان تقریباً گرفتار آن می شوند نیز در کنگره مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد و 3 پنل تخصصی و چندین سمپوزیوم در این زمینه اجرا خواهد شد.

رئیس چهارمین کنگره هفته سلامت مردان گفت: همچنین بحث جمعیت آقایان و اینکه کاهش جمعیت مردان در جامعه و تبعات اجتماعی آن، سالمندی در آقایان و عوامل مردانه منجر به طلاق در سمپوزیوم های اختصاصی مرود بحث و مصاحبه قرار می گیرد.

حسینی با اشاره به اینکه هر ساله موضوعات متفاوتی در این کنگره مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد، ادامه داد: یکی از مهم ترین موضوعاتی که امسال برای این کنگره در نظر گرفته شده حوادث به ویژه حوادث ترافیکی و نقش آن در هدف دریافت سلامت مردان است. چرا که سالانه تعداد زیادی از مردان به دلیل حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده و یا دچار آسیب های شدید می شوند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات در مراکز درمانی کشور بسیار به روز است، تاکید کرد: امروزه در مراکز درمانی، تحقیقاتی کلیه خدمات باروری و ناباروری با بروزترین و پیشرفته ترین دستگاه ها ارائه می شود و روش های تشخیصی همزمان با متد های روز دنیا برابری می کند به طوری که در بعضی از مواقع حتی بیماران غیر ایرانی در قالب توریسم سلامت در کشور ما مورد درمان قرار میگیرند.

گفتنی است: چهارمین کنگره سلامت مردان هم زمان با هفته سلامت مردان در تاریخ 30 بهمن لغایت 2 اسفند سال 1398 در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15430

به "آلودگی هوا سلامت مردان را نشانه رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا سلامت مردان را نشانه رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید