آمدن ضیایی به فدراسیون اشتباه بود اما ماندنش به نفع والیبال است

به گزارش شیوا مارکت، بهنام محمودی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره کسب نتایج تیم ملی والیبال در رقابتهای قهرمانی جهان گفت: اگر بخواهیم از منظر کارشناسی و به دور از احساسات صندلی واقعی والیبال را بسنجیم، باید بگویم که صندلی واقعی ایران در حال حاضر کسب عنوان 7-10 جهان است. گاهی ممکن است رتبه 5 یا 6 را کسب کنیم که اینها بستگی به شرایطی مانند قرعه کشی رقابتها، انگیزه و سلامت بودن بازیکنان دارد. در غیر این صورت، اگر قرعه خوبی نداشته باشیم و کمی فشار نیز بر روی تیم باشد، هفتم تا نهم و اگر هم بدشانسی نصیبمان گردد، عنوان های یازده تا دوازده را کسب می کنیم.

آمدن ضیایی به فدراسیون اشتباه بود اما ماندنش به نفع والیبال است

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال در ادامه اضافه نمود: بازی دوباره مقابل بلغارستان باعث و بانی نتایج کسب گردیده بود و همانطور که دیدید بلغارستان در دو بازی بعدی خود نتایج را واگذار کرد. تیم ملی در دور مقدماتی مسابقات در گروه خوبی قرار داشت و در مقایسه با سایر گروه ها شرایط بهتری داشتیم اما متاسفانه چنین اتفاقاتی رخ داد و نتیجه را واگذار کردیم.

وی در ادامه اضافه نمود: بالاخره ماهیت ورزش این است و یک سری اتفاقات رخ می دهد. تیم هایی می توانند نتایج خوبی کسب نمایند که برنامه ریزی خوب، دیدارهای تدارکاتی مناسب، لیگ پویا، پشتوانه سازی و مدیریت خوبی داشته باشند و به این ترتیب می توانند بسیاری از موانع را کمتر نمایند. اما به هر حال این اتفاقات جزء لاینفک ورزش است و بالاخره جذابیت ورزش به این مسائل است.

محمودی در پاسخ به این سوال که عده ای مقصر ناکامی تیم ملی را کولاکوویچ، عده ای تصمیم وزارت ورزش برای اعزام تیم به بازی های آسیایی و برخی نیز مدیریت فدراسیون می دانند، نظر شما در این باره چیست؟ گفت: نه، اینطور نیست. به اعتقاد من ما می توانیم بازی های آسیایی را به چشم دیدارهای تدارکاتی خوب نگاه کنیم چرا که بازی های آسیایی مانند اردوهای برون مرزی برای تیم ملی بود.

این کارشناس والیبال در پاسخ به این سوال که حضور در بازی های آسیایی می توانست فرصتی برای تیم ب باشد تا جوانان ما در آن بازی ها خود را نشان دهند و ضعف تیم ملی در دریافت و سایر پست ها رفع گردد، گفت: به هر حال اینها سیاست وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بود که بر روی طلای والیبال حساب نموده بودند. شاید اگر من نیز بودم این کار را می کردم. بعد از بازی های آسیایی نیز تیم ملی در یک تورنومنت شرکت کرد که آن هم برای تیم شرایط خوبی ایجاد کرد. احتیاج ما این است تا از حضور جوانان در لیگ های جهانی بیشترین استفاده را ببریم.

وی در ادامه تاکید نمود: اگر دقت نموده باشید، سایر تیم ها در لیگ های جهانی بیشترین استفاده را از جوانان می برند و اگر ما بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا در لیگ های جهانی فرصت بیشتری به جوانان بدهیم بهتر است چرا که میدان رقابت های جهانی جای کسب تجربه نیست و قطعاً ما باید از جوانانی مانند توخته، شریفی، مجرد و یلی در لیگ های جهانی سال آینده استفاده بیشتری کنیم تا آنها نیز انگیزه بگیرندو با کسب تجربه بیش تر آماده حضور در رقابت های جهانی شوند.

وی در ادامه اضافه نمود: مقاطعی در ورزش وجود دارد که برای تغییر نسل تیم ملی دچار یک افت می گردد و تیم هایی موفق می شوند که با مدیریت و برنامه ریزی خوب این افت را به حداقل برسانند.

وی درباره کولاکوویچ نیز گفت: کولاکوویچ بخشی از ماجرا است. او به جوانان اعتماد خوبی دارد. او جزء 10-15 مربی خوب جهان است، بستگی دارد که چه انتظاراتی از او داریم. کولاکوویچ یکی از مربیان صاحب نام است و ممکن است گاهی دچار اشتباه گردد. اما واقعیت امر این است والیبال ما دچار مشکلاتی مانند بی کیفیتی لیگ و بی انگیزه بودن بازیکنان گردیده است، همانطور که می دانید آنها به دلیل شرایط بد اقتصادی کشور لیگ های داخلی را ترک نموده اند و برای حضور در لیگ خارج مهیا می شوند. من فکر می کنم اگر این اتفاقات تکرار گردد و بازیکنان بزرگ و باتجربه از ایران بروند، والیبال ما دچار افت خواهد شد.

محمودی در پاسخ به این سوال که برای والیبال بهتر است که کولاکوویچ در ایران باقی بماند یا خیر؟ گفت: خیلی با تغییر مداوم موافق نیستم، مانند کشورهای عربی که همیشه در حال تغییر هستند. ابتدا باید دید قرارداد کولاکوویچ به چه صورت است و خواست و اهداف فدراسیون چیست. من در جریان اهداف فدراسیون نبودم، قطعاً فدراسیون اهداف و برنامه ریزی هایی را در زمان انتخابات داشته است و رفتن بر روی سکوی المپیک 2020 یکی از این اهداف می باشد. اگر می خواهیم والیبال ما بر روی این سکو برود، قطعاً باید برنامه ریزی هایی صورت بگیرد که من در جریان این برنامه ریزی های فدراسیون و کولاکوویچ نیستم. ما حتی اگر بخواهیم کولاکوویچ را در ایران نگهداریم، باید چند مربی خوب ایرانی نیز در کنار داشته باشیم تا بتوانند به او بیشتر یاری نمایند.

محمودی در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به بحث قانون منع بازنشستگی مدیران، آیا قصد کاندیدا شدن برای ریاست فدراسیون را دارد یا خیر؟ گفت: من به این موضوع فکر ننموده ام و همیشه نیز اعلام نموده ام که آمدن ضیایی به والیبال اشتباه بوده است. متاسفانه ضیایی هیچ تجربه ای در والیبال ندارد. درست است که او نایب رئیس فدراسیون بوده اما هیچ تخصص و تجربه ای در والیبال نداشته است. او تنها به والیبال علاقه مند بوده است اما حال که او به والیبال آمده، فکر می کنم که ماندن او به نفع والیبال است. البته اگر قوانین به او این اجازه را بدهد تا در والیبال بماند.

او در ادامه گفت: اما اگر قوانین اجازه ماندن را به ضیایی ندهد، ما از داورزنی توقع داریم از افرادی که از خانواده والیبال هستند حمایت نمایند، او یکی از مدیران خوب والیبال بوده و توانسته است در کنار یزدانی خرم تاثیرات مثبتی در والیبال داشته باشد. او باید از افرادی حمایت کند که سبقه و عقبه خوبی در والیبال داشته و می توانند در این زمینه یاری نمایند و از خانواده والیبال باشد. یکی از ویژگی های والیبال این است که به دلیل حضور داوزنی در وزارت بیشتر می تواند در این زمینه حمایت گردد و این توقع ما از داورزنی و سلطانی فر است.

محمودی در پاسخ به این سوال که آیا خود شما قصد کاندیداتوری دارید یا خیر؟ گفت: در مورد خودم نمی دانم، باید صلاح و مشورت کنم و اگر خانواده والیبال صلاح دانستند، شرکت می کنم. چرا که علاقه ای زیادی به پست و سمت ندارم و می خواهم تنها فردی تاثیرگذار در والیبال باشم همانطور که در دوران بازیگری خودم کوشش کردم تا صادقانه خدمت کنم، چرا که امثالِ من والیبال را به خوبی می شناسیم و دست به دست هم می دهیم تا والیبال در مسیر پیشرفت قرار بگیرد و از استعدادهای خوب والیبال به خوبی استفاده کنیم. اگر درست پشتوانه سازی کنیم صندلی والیبال ما بالاتر است.

او در ادامه اضافه نمود: صندلی والیبال ایران بسیار بالا است به شرطی که ما بتوانیم از پتانسیل ها به خوبی استفاده کنیم و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. امثال ضیایی زمانی که در والیبال حاضر می شوند، چندین مشاوره در کنار خود دارند. اما امثال من می توانیم تاثیر بیشتری داشته باشیم. با این شرایط اقتصادی موجود هر کسی که بخواهد در والیبال حاضر گردد در حقیقت آبرویش را در کف دست گذاشته است.

او در ادامه به رسول خادم اشاره و گفت: والیبال به فردی از خانواده خود احتیاج دارد، مانند رسول خادم که در کشتی و با دست خالی کار می نماید اما نتایج خوبی کسب می نماید چرا که او از خانواده کشتی است و شناخت خوبی نسبت به کشتی گیران دارد. در والیبال نیز باید چنین اتفاقی رخ دهد و افرادی که بله قربان گو هستند و همیشه دستمال به دست نباید حضور داشته باشند چرا که اینها آفت های والیبال هستند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1005

به "آمدن ضیایی به فدراسیون اشتباه بود اما ماندنش به نفع والیبال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمدن ضیایی به فدراسیون اشتباه بود اما ماندنش به نفع والیبال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید