آموزش اقدامات اورژانسی به تاکسیرانان

به گزارش شیوا مارکت، رئیس مرکز اورژانس تهران از ارائه بعضی از آموزش های پیش بیمارستانی به تاکسی های تهران در آینده اطلاع داد.

آموزش اقدامات اورژانسی به تاکسیرانان

دکتر پیمان صابریان در گفت وگو با خبرنگاران درباره ارائه آموزش های اورژانسی به تاکسیران های تهران، اظهار کرد: با توجه به حجم سوانح و بلایا اورژانس پیش بیمارستانی نقش کلیدی را برای خدمت رسانی ایفا می نماید، از این رو اگر آموزش های همگانی را گسترش دهیم که اکثریت جامعه با نحوه امدادرسانی پیش از رسیدن نیروهای اورژانس آشنا شوند، ، نتیجه مطلوبی در زمینه کاهش صدمات حوادث و بلایا ایجاد می گردد.

وی درباره اینکه آیا سازمان اورژانس برای ارائه این آموزش ها به تاکسی های شهری تهران نیز برنامه ای دارد یا خیر اظهار کرد: سازمان اورژانس از پیش، ارائه آموزش به تاکسی ها را هم در برنامه خود داشته و میخواهد این آموزش ها را به تاکسیران های پایتخت نیز ارائه کند؛ با توجه به شغلی که تاکسیران ها دارند و اینکه همیشه در حال تردد در مسیرهای شهری هستند می توانند نقش بسیار مهمی را در ارائه امدادرسانی پیش از رسیدن اورژانس ارائه نمایند.

رئیس مرکز اورژانس تهران درباره اینکه این آموزش های همگانی تا کنون چقدر پیشرفت داشته است، گفت: ارائه آموزش های همگانی یکی از اولویت و برنامه های اورژانس تهران است؛ تا کنون نیز کارمندان وزارت بهداشت، قوه قضاییه، پلیس راهور و... دوره هایی را در این زمینه گذرانده اند، اما با توجه به اینکه سازمان اورژانس تهران دچار کمبود نیرو است ارائه این آموزش ها مقداری زمان بر خواهد بود چرا که تعداد نیروهای آموزش دهند کم است، با این حال می توان گفت که آموزش های همگانی به صورت روزانه به 20 تا 60 نفر ارائه می گردد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9111

به "آموزش اقدامات اورژانسی به تاکسیرانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش اقدامات اورژانسی به تاکسیرانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید