آیا فشارهای مالی بیشتر می گردد؟

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش تجارت نیوز، به عقیده بسیاری از کارشناسان کشور، اقتصاد ایران در سال 99 با نااطمینانی های فراوانی رو به رو خواهد بود.

آیا فشارهای مالی بیشتر می گردد؟

بروز ویروس کرونا و شیوع هرچه بیشتر آن بخش های سیاری از کسب وکارها را به تعطیلی کشانده است، تعطیلی و آسیب به مشاغل در حالی اتفاق افتاده که آخرین نرخ بیکاری در کشور 10.6 درصد است.

نرخ رشد مالی نیز در 9 ماهه نخست امسال منفی 7.6 درصد برآورد شده است.

با این شرایط شرایط مالی خانواده های ایرانی در امسال چگونه خواهد بود؟

زهرا کریمی، اقتصاددان با بیان این که ما در سال 99 فقیرتر می شویم، گفت: آمارهای سه ماهه سوم مرکز آمار ایران از رشد مالی، نشان می دهد که هم بخش معدن هم بخش صنعت نرخ رشد منقی دارند و خدمات نیز شرایط مطلوبی ندارند. پس وقتی فراوری کم گردد ممکن نیست که وضع رفاه مردم افزایش یابد.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر نابرابری در وضع درآمد نیز مساله دیگری است که روی میزان رفاه تاثیرگذار است. یک عده ای با این تورم نیز وضع بهتری پیدا می نمایند و هرچه خریده اند را با 10 برابر قیمت می فروشند.

این اقتصاددان معتقد است: کنار هم قرار دریافت دو فاکتور کاهش فراوری و افزایش نابرابری تصویر نگران نماینده ای به وجود می آورد. می گردد انتظار داشت که مردم واقعا تحت فشارهای شدیدی قرار بگیرند. خبرهای بدی می رسد که حتی بعضی در خریدن اقلام اساسی هم تحت فشار هستند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17920

به "آیا فشارهای مالی بیشتر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا فشارهای مالی بیشتر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید