ابراز نگرانی موگرینی از مانور نظامی مشترک ایران و روسیه

به گزارش شیوا مارکت، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از مانور احتمالی ایران و روسیه ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی موگرینی از مانور نظامی مشترک ایران و روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از اردوپوینت، فدریکا موگرینی روز آدینه در این باره گفت: این مسئله آشکارا موجب نگرانی است چراکه خاورمیانه به تنها چیزی که احتیاج ندارد، اضافه شدن تهدیدگران جدید به بازی شطرنج گروه های نیابتی است. ما قطعا نمی خواهیم که بر تعداد این بازیکنان افزوده گردد.

وی به جمعی از خبرنگاران در هلسینکی خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا به دقت اوضاع خلیج فارس را در نظر دارد اما روسیه اصلی ترین عامل نگرانی نیست.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سرانجام بار دیگر تاکید نمود که اتحادیه اروپا همچنان به توافق هسته ای ایران پایبند است.

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی نیروی دریایی ارتش ماه گذشته در مورد برگزاری رزمایشی میان ایران و روسیه در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد که در تدارک برگزاری رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان است.

همزمان با حضور امیر دریادار حسین خانزادی در مراسم روز نیروی دریایی ارتش روسیه در شهر سنت پترزبورگ، بعضی از رسانه های داخلی با درک اشتباه و غلط از سخنان فرمانده نیروی دریایی ارتش در مورد رزمایش دریایی مشترک بین دو کشور ایران و روسیه، اخبار غیر واقع و نادرستی مبنی بر برگزاری این رزمایش در خلیج فارس را در فضای رسانه ای منتشر کردند.

به همین دلیل و با توجه به ملاقات و گفت وگوی انجام شده توسط امیر دریادار حسین خانزادی با فرمانده نیروی دریایی روسیه، ایران در تدارک برگزاری رزمایش بین دو نیروی دریای ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند و دریای عمان است که برنامه ریزی درباره آن جریان دارد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9816

به "ابراز نگرانی موگرینی از مانور نظامی مشترک ایران و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی موگرینی از مانور نظامی مشترک ایران و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید