اجرای مقررات بازارگردانی در حمایت از نظم بازار

به گزارش شیوا مارکت، تهران(پانا) - معاون حقوقی سازمان بورس با اشاره به اینکه سازمان بورس در حمایت از نظم بازار با اقتدار عمل می نماید، گفت در صورت عدم اجرای مقررات بازارگردانی و بازارسازی توسط اشخاص حقوقی که با محکومیت انضباطی روبرو شده اند، سازمان بورس پرونده این اشخاص حقوقی را به قوه قضائیه ارسال خواهد نمود.

اجرای مقررات بازارگردانی در حمایت از نظم بازار

به گزارش ایرنا، جعفر جمالی اضافه کرد: در ادامه نظارت و پی گیری اجرای مقررات بازارگردانی، بازارسازی و در جهت صیانت از ثبات بازار سرمایه و حمایت از سهامداران امروز به 10 پرونده دیگر مربوط به تخلف از مقررات بازارگردانی رسیدگی شد.

وی با بیان اینکه براساس پیگیری های صورت گرفته 50 نفر از مدیران متخلف شناخته شده و به سلب صلاحیت و جریمه نقدی محکوم شدند، اضافه کرد: 9 ناشر (شخص حقوقی) به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم و یک ناشر و مدیران مربوطه آن هم که مستندات و دفاعیات محکمه پسند مبنی بر اهتمام در اجرای مقررات را ارائه کردند تبرئه شدند.

جمالی اعلام نمود: بدین ترتیب در هفته های اخیر به پرونده 30 شخص حقوقی که مقررات بازار را نقض نموده بودند رسیدگی و 27 شرکت با محکومیت انضباطی روبرو شدند.

به گفته معاون حقوقی سازمان بورس، در مجموع حدود 139 نفر از مدیران این شرکت ها به مجازات سلب صلاحیت محکوم شده اند.

وی با بیان اینکه بسیاری از اشخاص حقوقی در این مدت تعامل خوبی را برای اجرای مقررات داشتند، اعلام نمود: بازار سرمایه باید در یک تعامل درونی، اقدام به انتظام بخشی کند که راهکار نهایی ثبات و رونق بازار سرمایه ساز و کارهای حرفه ای بازار و نهادسازی است.

جمالی اضافه کرد: بازار سرمایه ایران ظرفیت های مدیریتی و حرفه ای بسیاری دارا است به همین دلیل آینده روشنی را پیش رو دارد.

در چند روز گذشته جعفر جمالی، معاون حقوقی سازمان بورس بیان کرد: تا به امروز 97 پرونده در خصوص تخلفات بورسی فعالان فضای مجازی در مراجع قانونی مطرح شده است، 170 مورد به پلیس امنیت مالی ارجاع شده، در خصوص 26 پایگاه اینترنتی که مرتکب تخلفات بورسی و اعمال مجرمانه می شدند، به وسیله دادستانی اقدامات لازم پیگیری شده است.

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25163

به "اجرای مقررات بازارگردانی در حمایت از نظم بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای مقررات بازارگردانی در حمایت از نظم بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید