اجرا و بازیگری دو حوزه کاملا متفاوت است

به گزارش شیوا مارکت، سعید شیخ زاده، مجری و دوبلور، که به تازگی مسابقه تلویزیونی ایران را اجرا می نماید، با قایل شدن تفاوت میان اجرا و بازیگری، در عین حال معتقد است: بازیگران هم به شرط آموزش می توانند مجریان خوبی باشند.

اجرا و بازیگری دو حوزه کاملا متفاوت است

شیخ زاده این روزها جایگزین سام درخشانی شده است که به دلیل ایفای نقش در سریال خوب، بد، جلف، اجرای مسابقه ایران را ترک نموده است.

او در گفت وگویی با خبرنگاران درباره حضور بازیگران در قامت مجری که در سال های اخیر در تلویزیون باب شده است، اظهار کرد: حضور بازیگران در صندلی مجری از نظر من اشکالی ندارد. وقتی یک بازیگر توانایی انجامش را داشته باشد مسئله ای نیست و از چهره ای که میان مردم محبوبیت دارد می توان استفاده کرد؛ اما مسئله این است که در اغلب موارد شاهد پیروزیت این جایگزینی در طولانی مدت نیستیم زیرا کار اجرا و بازیگری دو حوزه کاملا متفاوت است و باید آموزش کافی را برای اجرا و بازیگری که با هم متفاوت اند دید. مخصوصا در ژانر سرگرمی و مسابقه خیلی حساس است زیرا مجری باید برنامه را جمع و جور نموده و هیجان کافی را ایجاد کند؛ همچنین باید با مخاطب و شرکت نماینده ها ارتباط درستی داشته باشد.

او اضافه کرد: امیدوارم وقتی بازیگری را برای اجرا انتخاب می نمایند توانایی اش را در نظر بگیرند، نه اینکه صرفا اینکه یک چهره تلویزیونی یا سینمایی را برای کار اجرا انتخاب نمایند. ما در این مدت بازیگرانی را داشتیم که کار اجرا را هم با پیروزیت انجام داده اند و مجریانی که در بازیگری پیروز نبودند هم داشتیم؛ به نظرم می توان هر کاری را با آموزش لازم درست انجام داد.

شیخ زاده همچنین در پاسخ به این پرسش که مهارت و تخصص یک مجری در اجرای انواع مختلف برنامه های تلویزیونی چقدر اهمیت دارد؟ شرح داد: هر برنامه نوع و سبک اجرای خودش را می طلبد و قطعا مجریان باید توانایی تغییر برای برنامه های مختلف را داشته باشند. مجری پیروز باید با توجه به سناریوی برنامه پیش برود و خودش را آماده کند. مجریان هم مثل بازیگران در نقش های مختلف باید تغییراتی را داشته باشند و خودشان را آماده نمایند.

او درباره حضور در مسابقه ایران مطرح کرد: من در مسابقه ایران سعی می کنم خودم را به طرح و شکل و شمایل مسابقه برسانم و طوری جلو بروم که مخاطب از تماشای مسابقه حس خوبی داشته باشد. هدفمان این است که مخاطب هم اطلاعات خوبی کسب نموده و هم سرگرم گردد.

سری جدید مسابقه تلویزیونی ایران به کارگردانی سعید رضایت و به تهیه نمایندگی هاشم رضایت، شب های چهارشنبه، پنجشنبه و آدینه بعد از خبر ساعت 19 از شبکه اول پخش می گردد.

کنفرانس هکا: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25014

به "اجرا و بازیگری دو حوزه کاملا متفاوت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرا و بازیگری دو حوزه کاملا متفاوت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید