ادامه سریال نارضایتی یحیی، دراگان و برانکو ، حالا مسلمان - نمازی

به گزارش شیوا مارکت، اسکوچیچ با مسلمان همان مسئله ای را داشت که پیش از او یحیی داشت. همین مشکل بود که بعدها رابطه محسن با برانکو و نمازی را هم بر هم زد. مشکل کوشش نکردن! جدی نگرفتن تمرینات و به بیانی راحت تر تنبلی کردن!

ادامه سریال نارضایتی یحیی، دراگان و برانکو ، حالا مسلمان - نمازی

به گزارش خبرنگاران ،به گزارش خبرنگاران ،بهناز میرمطهریان ، مصاحبه امید نمازی بعد از بازی ذوب آهن مقابل صنعت نفت آبادان و صحبت های سعید آذری، یک روز بعد از این بازی، نشان از این دارد که مسلمان در ذوب آهن اوضاع خوبی ندارد. او همان مسیری را در ذوب آهن ادامه می دهد که در پرسپولیس شروع نموده بود. با این تفاوت که عده ای در پرسپولیس سعی داشتند تقصیرها را به گردن برانکو بیندازند و مسلمان را از هر اشتباه و کوتاهی مبری بدانند. حالا اما در ذوب آهن خبری از آن ها نیست. ضمن اینکه حرف های امید نمازی و سعید آذری، دریچه تازه ای را باز می نماید به همه اختلاف هایی که پیش از این یحیی گل محمدی، دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ با او داشته اند.

محسن مسلمان از ترکیب ذوب آهن هم کنار گذاشته شد و امید نمازی، سرمربی این تیم در شرح درباره دلیل بازی ندادن به او، در کنفرانس خبری بعد از بازی به طور غیرمستقیم گفت که مسلمان به اندازه کافی در تمرینات کوشش ننموده تا سرمربی را مجاب کند که در ترکیب تیم قرارش دهد. نمازی گفت که اگر بازیکن کوشش کند، می تواند جزء مجموعه ما باشد.

نمازی در واقع حرفی را زد که مدت ها برانکو از به زبان آوردنش طفره رفته بود و اتهام هایی نظیر دشمنی با مسلمان را به جان خریده بود. واقعیت اما این بود که مشکل اصلی مسلمان در پرسپولیس هم جدی نگرفتن تمرینات بود. موضوعی که برانکو به شدت روی آن حساس بود و بر آن تأکید داشت.

همه می دانستند بازیکنی در ترکیب تیم برانکو جا دارد که بتواند در تمرینات از جان مایه بگذارد و دل سرمربی کروات را ببرد. مسلمان اما این طور نبود. او در تیم های قبل از پرسپولیس داشت و خیلی به چشم نمی آمد با نیمکت نشینی های طولانی اش در پرسپولیس سروصدا به پا نموده بود. حتی خیلی ها برانکو را به لجبازی با او متهم می کردند و حرف های سرمربی کروات پرسپولیس را باور نمی کردند وقتی می گفت اگر بازیکن آماده باشد و کوشش کند، من هرگز او را روی نیمکت نمی نشانم.

همان زمان هم البته حتی منتقدان برانکو هم به این موضوع واقف بودند که این برانکو بود که مسلمان ضعیف فولاد را به یکی مهره های تأثیرگذار پرسپولیس تبدیل کرد و به نوعی مسبب احیایش شد اما مسلمان قدر این فرصت را نمی دانست.

تمرین برای محسن مسلمان هیچ وقت به عرصه ای جدی برای کوششی چشم گیر تبدیل نشد. برای اثبات این حرف کمی عقب تر می رویم. زمانی که او در ذوب آهن و زیر نظر یحیی گل محمدی تمرین می کرد. مسلمان همان زمان هم نتوانست، آن بازیکنی باشد که تمرینات سرمربی اش را جدی بگیرد و یحیی بعد از یک نیم فصل کار کردن با مسلمان به این نتیجه رسید که او به درد سیستم تیمش نمی خورد و به همین خاطر مسلمان با مبلغی در حدود 850 میلیون تومان بابت دریافت رضایتنامه و به صورت قرضی راهی فولاد شد.

رفتن مسلمان به فولاد، آن هم در شرایطی که منابع خبری از نزدیک شدن او به استقلال می گفتند، این انتقال را به یکی از پر سروصداترین انتقال های فصل تبدیل کرد. مسلمان اما در فولاد هم نتوانست محبوب سرمربی اش گردد. او یکی از ضعیف ترین دوره های فوتبالی اش را در فولاد خوزستان سپری کرد و عملکرد ضعیف او در بازی های فولاد، صدای خبرنگاران و طرفداران اهوازی را در آورده بود.

اسکوچیچ با مسلمان همان مسئله ای را داشت که پیش از او یحیی داشت. همین مشکل بود که بعدها رابطه این بازیکن با برانکو و نمازی را هم بر هم زد. مشکل کوشش نکردن! جدی نگرفتن تمرینات و به بیانی راحت تر تنبلی کردن!

شاید درد بزرگ تر سرمربی هایی که از مسلمان شاکی می شوند این باشد که این بازیکن حتی با همه تنبلی هایش همچنان یکی از خلاق ترین هافبک های فوتبال ایران است. او می تواند به ستاره فوتبال ایران تبدیل گردد اما نمی خواهد. از نظر توان فنی، یک سروگردن از هم پست هایش بالاتر است اما برای حفظ آمادگی اش کوشش چشمگیری نمی نماید.

همین عادت دیرینه، امروز یکبار دیگر محسن مسلمان را در ذوب آهن نیمکت نشین نموده است. او نه تنها نارضایتی سرمربی تیم را برانگیخته که حتی مدیرعامل باشگاه را هم وادار به این اعتراف نموده که: راحت مسلمان را کنار می گذاریم.

سعید آذری، به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درباره محسن مسلمان گفته: می خواهیم موضوع پرسپولیس برای مسلمان تداعی گردد. اگر او می خواهد در ذوب آهن بماند باید 4 برابر پرسپولیس بدود و کوشش کند. اگر این حس نباشد راحت مسلمان را کنار می گذاریم و حذف می کنیم چون تعهداتش را انجام نداده است.

مصاحبه کامل سعید آذری درباره محسن مسلمان را می توانید اینجا بخوانید:

تهدید سعید آذری به کنار گذاشتن مسلمان

اینجا درست همان نقطه عطف زندگی فوتبالی محسن مسلمان است. بازیکن مستعد و توانمندی که می تواند انتخاب کند مسیر صعودی اش در فوتبال را طی کند، کوشش کند و بهترین گردد یا با بی اعتنایی و دامن زدن به نارضایتی های موجود رفته رفته محو گردد.

بعد از تجربه های تلخی که او در همکاری با یحیی گل محمدی، دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ داشته، حالا باید بتواند صندلی خود را در ذوب آهن مستحکم کند، روابطش با امید نمازی را بهبود ببخشد و یکبار دیگر، به دور از هر غروری کوشش کند تا خود و توانایی هایش را برای یکبار دیگر هم که گردیده به سرمربی تیمش اثبات کند.

1 - 9

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1078

به "ادامه سریال نارضایتی یحیی، دراگان و برانکو ، حالا مسلمان - نمازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه سریال نارضایتی یحیی، دراگان و برانکو ، حالا مسلمان - نمازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید