ادبیات جهان در سال 2016 کدام چهره ها را از دست داد؟

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از ای بی سی نیوز، در میان چهره های ادبی که سال 2016 روی در خاک کشیدند شماری از مهمترین چهره های ادبی جهان جای داشتند.

ادبیات جهان در سال 2016 کدام چهره ها را از دست داد؟

برخی از این چهره ها عبارتند از:

هارپر لی: هارپر لی 89 ساله رمان نویس مشهور که با نوشتن رمانی از زاویه دید یک کودک در یک شهر جنوبی آمریکا، یکی از مهمترین آثار ضدنژادپرستی را با رمان کشتن مرغ مقلد خلق کرده بود، اندکی پس از انتشار کتابی با عنوان برو یک نگهبان بگمار که مقدمه ای بر کتاب پیروز قبلی او بود، درگذشت. وی 19 فوریه چشم از جهان فروبست.

اومبرتو اکو: نشانه شناس، فیلسوف، متخصص قرون وسطی، منتقد ادبی و رمان نویس 84 ساله ایتالیایی که با آثارش موجب توجه جهانی به نوشته هایش شده بود، نویسنده ای که رمان به نام گل سرخ را در میان آثار متعدد زیباشناختی اش داشت، 19 فوریه درگذشت.

پت کانری: نویسنده 70 ساله و خالق پرفروش هایی چون سانتینی بزرگ و شاهزاده جزر و مد که با رمان هایش دوران کودکی خودش را مرور می کرد 4 مارس درگذشت.

الوین تافلر: نویسنده 87 ساله دوران پساصنعتی که خالق کتاب هایی چون شوک آینده و موج سوم است و از او به عنوان یکی از مشهورترین آینده پژوهان جهان یاد می شود که مرحله تولید کالا به سوی عصر اطلاعات و تسلط کامپیوتر بر حیات اقتصادی و اجتماعی را پیش بینی کرد، و کتاب های مطرحی در زمینه گسست و تحولات نوظهور با فن آوری دیجیتال خلق کرد، 27 ژوئن درگذشت.

تیم لاهای: نویسنده 90 ساله و خالق مجموعه کتاب های رها شده در پشت سر یک مجموعه داستان آخرالزمانی که با همکاری جفری جنکینز نوشته شده و میلیون ها نسخه از آن فروخته شده 26 جولای درگذشت.

او خالق بیش از 85 عنوان کتاب داستانی و غیرداستانی بود.

ادوارد آلبی: نمایشنامه نویس بزرگ جهان و برنده جایزه پولیتزر که با خلق نمایشنامه هایی چون چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد و توازن ظریف صحنه تئاتر را به چالش کشید 16 سپتامبر درگذشت.

دبیلو. پی. کینسلا: رمان نویس 81 ساله کانادایی که رئالیسم جادویی را با ورزش بیسبال در رمان زمینه رویاها در هم آمیخت و فیلمی بر مبنای همین رمان وی ساخته شد 16 سپتامبر درگذشت.

کرتیس هنسون: نویسنده 71 ساله برنده جایزه اسکار فیلمنامه نویسی برای فیلم لس آنجلس محرمانه 20 سپتامبر درگذشت.

استیو دیلون: نویسنده 54 ساله هنرمند خالق کمیک بوک های پرطرفدار پریچر (واعظ) و هنرمند طراح پانیشر (حمل کننده) از مجموع مارول 22 اکتبر درگذشت.

ای. آر. بریت ویت: نویسنده و دیپلمات 104 ساله غنایی که با توجه به تجربیاتش کتاب پرفروش به جناب، با عشق را نوشت و فیلمی با اقتباس از آن نیز ساخته شد 12 دسامبر درگذشت.

ریچارد آدامز: نویسنده 96 ساله بریتانیایی که با کتاب نجواهایی از پایین در سال 1972 به ملک الشعرای بچه ها بدل شده بود 27 دسامبر درگذشت.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12129

به "ادبیات جهان در سال 2016 کدام چهره ها را از دست داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادبیات جهان در سال 2016 کدام چهره ها را از دست داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید