ارتباط احتمالی میان قتل محافظ ملک سلمان و جمال خاشقجی

به گزارش شیوا مارکت، یک رسانه انگلیسی زبان نوشت که قتل محافظ شخصی پادشاه عربستان حدس هایی را درباره توطئه در کاخ پادشاهی عربستان و احتمال ارتباط این قتل با موضوع ترور روزنامه نگار منتقد سعودی در استانبول برانگیخته است.

ارتباط احتمالی میان قتل محافظ ملک سلمان و جمال خاشقجی

به گزارش خبرنگاران، روزنامه تایمز انگلیس در گزارشی درباره قتل عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی ملک سلمان، پادشاه عربستان نوشت: قتل الفغم موجب ایجاد حدس ها درباره وجود توطئه در پاشاهی عربستان شده است.

در این گزارش آمده است: عبدالعزیز الفغم به طور گسترده ای به عنوان مورد اعتمادترین محافظ شخصی ملک سلمان شناخته شده بود. قتل او بلافاصله منجر به حدس ها درباره توطئه در کاخ پادشاهی عربستان شد؛ به ویژه که ادعاهایی درباره عزل وی طی روزهای گذشته مطرح شده و اینکه احتمالا او اطلاعاتی در رابطه با قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی داشته است.

تایمز در ادامه نوشت: قتل الفغم آشفتگی در سراسر عربستان را عمیق تر نموده است، چراکه وی به عصای ملک سلمان و یا نگهبان پادشاهان مشهور بود و طبق اعلام رسانه های محلی عربستان الفغم از محبوبیت مردمی میان عربستانی ها برخوردار بود.

صبح یکشنبه سرتیپ عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی پادشاه عربستان که به دست یکی از دوستانش تیر خورده بود، بعد از انتقال به بیمارستان جان باخت و گارد سلطنتی عربستان امروز (سه شنبه) سعد بن مسفر العاطفی القحطانی را به عنوان جانشین الفغم مشخص کرد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11297

به "ارتباط احتمالی میان قتل محافظ ملک سلمان و جمال خاشقجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط احتمالی میان قتل محافظ ملک سلمان و جمال خاشقجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید