ارسال پرونده بوی نامطبوع اطراف فرودگاه به قوه قضاییه

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ارسال پرونده بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام(ره) به قوه قضاییه اطلاع داد.

ارسال پرونده بوی نامطبوع اطراف فرودگاه به قوه قضاییه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، جلسه ویژه آنالیز و برطرف بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) به ریاست نعمت الله ترکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با حضور نمایندگان و مدیرانی از جهاد کشاورزی، محیط زیست و دستگاه های مرتبط برگزار گردید.

در این جلسه از 4شرکت و دامداری عظیم نام برده شد که سهم زیادی در فراوری کود و فضولات حیوانی در چندده کیلومتری فرودگاه بین المللی دارند. بعضی از این شرکت ها و دامداری ها با ساخت تصفیه خانه مجهز به سپراتور و سیستم کلرزنی هستند و بعضی هم بدون توجه به هشدارها و اخطارها به فعالیت خود ادامه می دهند که در این جلسه بحث شد. نعمت الله ترکی پس از استماع گزارش دستگاه های مرتبط گفت: دامداری ها و شرکت هایی که قانون را در خصوص برطرف بوی بد ناشی از فعالیت های خود رعایت نمی نمایند پس از هشدار و آنالیز شرایط از سوی محیط زیست استان تهران به مراجع قضایی معرفی شوند.

در این جلسه همچنین درباره مرکز زباله های تهران (آرادکوه) بحث و اعلام شد که طرح مطالعاتی برای انتقال این مرکز اجرا شده اما حدود 20سال است که هیچ تصمیمی برای انتقال آرادکوه اتخاذ نشده و بهترین راه چاره بهبود شرایط کنونی است. ترکی گفت: یک شرکت دانش بنیان معرفی شده و موظف است در کوتاه ترین زمان نحوه تبدیل کمپوست از زباله های آرادکوه را طی طرحی جامع ارائه دهد و درصورت تصویب در مرحله اجرا قرار گیرد. براساس گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، در ادامه این جلسه موضوع ساماندهی آب های سطحی در اطراف فرودگاه مورد آنالیز نهاده شد و با توجه به اینکه با اعتبار 500میلیون تومان طرح مطالعاتی آن انجام شد تصمیم بر این شد که با اعتبار 170میلیارد تومان این طرح (تصفیه خانه فاضلاب) پس از انجام مراحل مناقصه در مرحله اجرا قرار گیرد. با اجرای این طرح شهرستان های بهارستان و اسلامشهر پوشش داده می شوند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20259

به "ارسال پرونده بوی نامطبوع اطراف فرودگاه به قوه قضاییه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال پرونده بوی نامطبوع اطراف فرودگاه به قوه قضاییه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید