استاد ایرانی دانشگاه آکسفورد برنده جایزه سال فناوری انگلیس شد

به گزارش شیوا مارکت، یک استاد ایرانی دانشگاه آکسفورد با طراحی یک نرم افزار که افراد را از آشنایی با زبان های خارجی در گفت وگو بی احتیاج می نماید، جایزه سال فناوری انگلیس را به خود اختصاص داد.

استاد ایرانی دانشگاه آکسفورد برنده جایزه سال فناوری انگلیس شد

تسنیم نوشت: خانم سپیده چکاوه، استاد ایرانی دانشگاه آکسفورد با طراحی یک نرم افزار که افراد را از آشنایی با زبان های خارجی در گفت وگو بی احتیاج می نماید، جایزه سال فناوری انگلیس را به خود اختصاص داد.

چکاوه با بیان اینکه نرم افزار پیکسل چت از بیش از 100 زبان خارجی پشتیبانی می نماید، توضیح داد: در این نرم افزار هر کسی به زبان خودش صحبت می نماید و می تواند با همه مکالمه داشته باشد؛ به عنوان نمونه شما به زبان فارسی با یک فرد چینی صحبت می کنید در حالی که طرف مقابل به زبان چینی پاسخ شما را می دهد و شما مکالمه این شخص را به زبان فارسی دریافت خواهید کرد همانطور که آن شخص مکالمه شما را به زبان چینی دریافت می نماید.

این استاد ایرانی با اشاره به کارکرد این نرم افزار در دوران کرونا گفت: بیشتر مردم در دوران کرونا از سیستم های زوم یا اسکایپ استفاده می نمایند که نسبت به نرم افزار پیکسل چت ابتدایی هستند چراکه در ویدئو کنفرانس در زوم و اسکایپ، یک زبان مشترک باید تعریف گردد به عنوان نمونه هر 2 طرف به زبان انگلیسی صحبت نمایند اما در پیکسل چت هر کسی به زبان خود صحبت خواهد نمود.

چکاوه با بیان اینکه برای زبان های مهم مثل انگلیسی، چینی یا روسی ضریب ترجمه به ترجمه بالای 98 درصد است، اعلام کرد: علاوه بر این زبان های مهم، با توجه به اینکه خودم هم یک ایرانی هستم برای ترجمه درست زبان فارسی کوشش زیادی اجرا شده است.

این استاد دانشگاه آکسفورد با ذکر کارکردی از این نرم افزار اعلام نمود: در دانشگاه زمانی که یک استاد مشغول به تدریس است، می تواند به زبان خودش تدریس کند و بقیه نیز به زبان خود مطالب را دریافت خواهند کرد؛ این نرم افزار برای تعریف زبان های بیشتر تا 2 ماه آینده در مرحله تست است و امیدواریم تا قبل از سال 1400 در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

ایستگاه بازی: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: انتخاب
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25882

به "استاد ایرانی دانشگاه آکسفورد برنده جایزه سال فناوری انگلیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد ایرانی دانشگاه آکسفورد برنده جایزه سال فناوری انگلیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید