استفاده از بیمارستان های نیروهای مسلح، وزارت نفت و تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا

به گزارش شیوا مارکت، استاندار تهران با اشاره به اینکه با توجه به شرایط حاکم در استان تهران و پیچیدگی و شرایط خاص استان با اعضای ستاد فرماندهی ستاد جلسه ای برگزار گردید، گفت: در این جلسه بر ضرورت توجه اساسی به نیروی انسانی شاغل در ارایه خدمات پیشگیرانه درمان و مراقبتی و همچنین تامین مطالبات دانشگاه ها از سازمان های بیمه گر تاکید شده که در اسرع وقت در اختیار دانشگاه ها قرار بگیرد.

استفاده از بیمارستان های نیروهای مسلح، وزارت نفت و تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران، محسنی بندپی عصر پنجشنبه (15 اسفند) پس از برگزاری جلسه ستاد عملیات فرماندهی مقابله با کرونا در استان تهران که با حضور مسئولان استانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید، در جمع خبرنگاران ادامه داد: در این جلسه بر ضرورت گسترش تخت های ICU و ونتیلاتور در بیمارستان ها تاکید شد.

به گفته استاندار تهران در این جلسه همچنین پیشنهاد و مصوب شد که از ظرفیت دستگاه های دیگر مانند تأمین اجتماعی، وزارت نفت و نیروهای مسلح که دارای بیمارستان و مشغول ارائه خدمت در استان تهران هستند، با مدیریت و راهبری دکتر زالی فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در استان تهران استفاده گردد.

محسنی بندپی با اشاره به تصمیم گیری برای گسترش مراکز خدمات درمانی سرپایی یا همان خانه های سلامت محلات، توضیح داد: دراین جلسه همچنین مصوباتی در رابطه با ارائه خدمات محله محور در ابعاد مختلف آموزشی، اقدامات پیشگیرانه، غربالگری و شناسایی بیماران مبتلا صورت گرفت.

همچنین حناچی شهردار تهران در حاشیه این جلسه به خبرنگاران گفت: طی این جلسه گزارش کاملی از اقدامات اجرا شده برای ضدعفونی فضاهای عمومی مثل ترمینال ها، میادین میوه و تره بار و بازار تهران، تهیه دستگاه های پرتابل ضدعفونی مترو و اتوبوس ها، تغییر ساعات طرح ترافیک، کاهش حدود 50 درصد حجم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و سایر فعالیت ها ارائه شد که این مساله نشان دهنده آن است که حضور مردم در قرنطینه خانگی مورد استقبال قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به ابلاغ آیین نامه دورکاری برای ناحیه ها و مناطق مختلف شهرداری استان تهران، اظهار کرد: همچنین امروز در کمیته های محلی هم در رابطه با کاهش ساعات اداری بحث شد که اگر به نتیجه برسد، ابلاغ خواهد شد.

حناچی در انتها اظهار کرد: در این شرایط ظالمانه تحریم، باید کوشش کنیم تحریم شکسته گردد، چراکه شرایط درمانی مردم در کشور و حتی کشورهای مجاور، عادلانه نیست. در این شرایط داعیه داران انسان دوستی باید در رفتار خود تجدیدنظر نمایند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16870

به "استفاده از بیمارستان های نیروهای مسلح، وزارت نفت و تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از بیمارستان های نیروهای مسلح، وزارت نفت و تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید