اسکنر قابل حمل شبکیه چشم ساخته شد

به گزارش شیوا مارکت، محققان دانشگاه دوک از فراوری یک اسکنر ارزان قیمت و سبک قابل حمل برای اسکن کردن شبکیه چشم خبر داده اند.

اسکنر قابل حمل شبکیه چشم ساخته شد

این اسکنر به پزشکان شاغل در کشورهای کمتر توسعه یافته که به اسکنرهای بزرگ و گران قیمت دسترسی ندارند، امکان می دهد تا شبکیه چشم خود را اسکن نمایند.

اسکنرهای شبکیه چشم که به OCT شهرت دارند، به جای تهیه یک تصویر ساده از سطح شبکیه چشم، نور را داخل آن می تابانند و به وسیله ارسال امواج مختلف یک تصویر دقیق از داخل شبکیه چشم تهیه می نمایند که چشم پزشکان با تحلیل آن می توانند از مسائل شبکیه چشم کسب اطلاع نمایند.

اسکنر قابل حمل برای تحلیل اطلاعات از یک طیف سنج یکپارچه و جامع استفاده می نماید که از تاباندن موج های کوتاه بهره می گیرد. راهنمایی این موج ها به وسیله لنزهای دبلیو شکل و مجموعه ای از آینه ها و شکاف ها صورت می گیرد.

اسکنرهای شبکیه چشم معمولاً بزرگ بوده و در حدود 27 کیلوگرم وزن دارند. بعضی تجهیزات مورد استفاده در آنها نیز فلزی بوده و برش و نصب آنها باید با دقت صورت بگیرد. از همین رو اسکنرهای یادشده معمولاً بین 50 تا 120 هزار دلار قیمت دارند. اسکنر جدید قابل حمل یادشده 1.8 کیلوگرم وزن داشته و انتظار می رود قیمت آن از 15 هزار دلار فراتر نرود.،مهر

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7414

به "اسکنر قابل حمل شبکیه چشم ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکنر قابل حمل شبکیه چشم ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید