اظهارات رئیس کمیته استیناف درباره تبرئه شدن پیروانی و اعلام آرای چند پرونده

به گزارش شیوا مارکت، رئیس کمیته استیناف از اعلام آرای جدید در خصوص پرونده های مطروحه اطلاع داد.

اظهارات رئیس کمیته استیناف درباره تبرئه شدن پیروانی و اعلام آرای چند پرونده

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علیرضا صالحی در ابتدای اظهاراتش درباره رأی محمدعلی پیروانی گفت: در خصوص تخلف اعلامی در حکم کمیته اخلاق، چنین احراز شده بود که نامبرده مبلغ دو میلیارد ریال از حامی مالی اخذ و مبلغ دو میلیارد دیگر طی 400 عدد کارت هدیه پنج میلیون ریالی به منظور تحویل به کادر فنی، بازیکنان و همراهان تیم ملی دریافت می گردد و از آنجایی که مدارک و دلایل لازم در برطرف تخلفات خود تقدیم نداشته، حکم محرومیت صادر می گردد.

وی اضافه نمود: در مرحله تجدیدنظرخواهی با ارائه مدارک و دلایل رسیدگی با تحقیقات از مدیران عامل شرکت حامی مالی تیم ملی و آنالیز مدارک، نهایت تعیین شد اولا کارت های هدیه به وسیله پیروانی به عنوان مدیر فنی تیم ملی دریافت و در مراسمی با حضور نماینده شرکت حامی مالی در بین اعضای تیم تقسیم شده است و ادعایی خلاف آن واصل نشده است. همچنین در مورد دو میلیارد ریال مآخوذه توسط وی، حسب اعلام شرکت که حکایت از همکاری خارج از تشکیلات فدراسیون برای نامبرده وارد بوده است و در قرارداد تنظیمی پیروانی و فدراسیون فوتبال، فعالیت اقتصادی و اشتغال به کار دیگری سلب نشده، تخلفی از سوی وی احراز نگردیده و تبرئه شدند.

صالحی همچنین در ادامه، آرای صادره شده از سوی این کمیته را به توضیح زیر بیان کرد:

باغی تبرئه شد محمدحسین باغی به موجب رأی کمیته اخلاق در تاریخ اول اردیبهشت ماه به مدت پنج سال از فعالیت رسمی در حوزه فوتبال محکوم شده بود که با اعتراض وی پرونده به کمیته استیناف ارجاع و پس از آنالیز پرونده به لحاظ عدم احراز تخلف حکم کمیته اخلاق نقص و نامبرده تبرئه شد.

تأیید حکم انضباطی در خصوص بازیکن آذرخش بندرعباس بهروز جعفری بازیکن تیم آذرخش بندرعباس به لحاظ رفتار غیرورزشی و مضروب کردن بازیکن تیم فوتسال فرش آرا مشهد، کمیته فدراسیون وی را به سه جلسه محرومیت از همراهی تیم و پرداخت بیست میلیون ریال جریمه محکوم نموده بود که در تاریخ 7 آبان ماه طی دادنامه 79 کمیته استیناف حکم بدوی تأیید شد.

کاهش محرومیت برای هادیان محمود پیشگاه هادیان بابت اخذ وجوده غیرقانونی از سوی کمیته اخلاق از تاریخ اول اردیبهشت به مدت پنج سال محرومیت از فعالیت رسمی در حوزه فوتبال شده بود که با تجدیدنظر خواهی وی به موجب دادنامه 73 در تاریخ 23 مهرماه کمیته استیناف با تقلیل محرومیت به سال حکم کمیته اخلاق تأیید شد.

تخفیف جریمه نقدی مدیرعامل تیم دنیا ورزش علیرضا بحرایی، مدیرعامل و مالک تیم دنیا ورزش به دلیل اخذ وجوه غیرقانونی و عدم رعایت مبانی رفتاری و اصول اخلاق حرفه ای و چارچوب قانونی فدراسیون از سوی کمیته اخلاق به شش ماه محرومیت و پرداخت یکصد میلیون ریال جریمه محکوم شده بود که با تجدیدنظر خواهی وی و آنالیز پرونده توسط کمیته استنیاف با تعدیل جریمه نقدی به پنجاه میلیون ریال حکم کمیته اخلاق تأیید شد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2318

به "اظهارات رئیس کمیته استیناف درباره تبرئه شدن پیروانی و اعلام آرای چند پرونده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات رئیس کمیته استیناف درباره تبرئه شدن پیروانی و اعلام آرای چند پرونده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید