اعتراض رئیس جریان صدر عراق به برگزاری زودهنگام انتخابات در عراق

به گزارش شیوا مارکت، فارس نوشت: رهبر جریان صدر عراق با بیان اینکه کشور نیازی به کشورهای مستکبر ندارد، گفت که در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا سکوت نخواهند کرد.

اعتراض رئیس جریان صدر عراق به برگزاری زودهنگام انتخابات در عراق

سید مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق دوشنبه شب در با صدور بیانیه ای مخالفت خود را با برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت ایالات متحده گفت و گفت که در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهند نشست.

وی با بیان اینکه عراق نیازی به کشورهای مستکبر ندارد، افزود: اگر آمریکا بار دیگر در امور عراق دخالت کند، تظاهرات میلیونی در کشور به راه انداخته می شود.

رهبر جریان صدر شرح داد: به آمریکا اجازه موج سواری نخواهیم داد و نمی گذاریم عراق را به سوریه و میدان جنگ و درگیری تبدیل کند.

سید مقتدی الصدر با اشاره به تظاهرات در عراق افزود: آمریکا بار دیگر ثابت کرد که در امور دیگر کشورها دخالت می کند. عراق مال مردم این کشور است و خودشان سرنوشت آن را رقم می زنند.

وی خطاب به آمریکایی ها گفت: دست از دخالت در عراق بردارید، عراق شخصیت های بزرگی دارد که می توانند از وطنشان دفاع کنند و نیازی به دخالت نه شما و نه دیگران دارد.

رهبر جریان صدر به آمریکا هشدار داد که اگر یک بار دیگر در امور عراق دخالت کند، با برگزاری تظاهرات میلیونی، به حضور این کشور در عراق خاتمه خواهند داد.

23231

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13527

به "اعتراض رئیس جریان صدر عراق به برگزاری زودهنگام انتخابات در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رئیس جریان صدر عراق به برگزاری زودهنگام انتخابات در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید