افتتاح حساب بانکی برای اتباع خارجی در ایران تسهیل شد

به گزارش شیوا مارکت، احتمالا بدانید که انجام امور اداری برای اتباع کشورهای دیگر که در ایران حضور دارند به راحتی پیشبرد امور برای اتباع ایرانی نبوده و همواره با مشکلاتی همراه بوده است.

افتتاح حساب بانکی برای اتباع خارجی در ایران تسهیل شد

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام سامانه کد فراگیر، اتباع کشورهای دوست و همسایه ای که در ایران سکونت دارند سال هاست با مسئله افتتاح حساب در بانک های ایرانی دست وپنجه نرم می نمایند و دشواری های فراوانی در پیشبرد و تسهیل این امر برای این قشر وجود داشته است.

در کشورهای دیگر امورات بانکی و اداری کمی آسان تر انجام می گردد، مثلاً در اکثر کشورهای جهان اتباع غیربومی می توانند با ارائه گذرنامه / پاسپورت محل تولدشان امورات بانکی واداری خود را انجام دهند ولی در ایران ارائه گذرنامه به تنهایی برای اتباع دیگر کشورها جهت پیشبرد امورات کاربرد ندارد؛ زیرا اطلاعات هویتی اتباع خارجی می بایست قبل از مراجعه به بانک یا سازمان مورد نظر در پایگاه اطلاعات اتباع خارجی ثبت و پس از اعتبارسنجی اطلاعات ثبت شده، کدی با عنوان کد فراگیر اختصاصی یا فیدا کد (کد فیدا) به آن ها تخصیص می یابد که اتباع محترم می بایست همواره این کد را جهت پیشبرد اهداف بانکی واداری خود همراه داشته باشند.

تاکنون افراد مقیم یا غیرمقیم که از کشورهای دیگر به ایران مهاجرت نموده اند به بانک های متعدد مراجعه و درخواست افتتاح حساب بانکی را داشتند که به خاطر قوانین و بروکراسی های اداری و نداشتن کد اختصاصی اتباع خارجی متحمل سختی های فراوان برای افتتاح یک حساب بانکی ساده می شدند و گذرنامه شان نیز به تنهایی مورد قبول نمی بود.

از زمان راه اندازی سامانه کد فراگیر به نشانی www.faragircode.com اتباع دیگر کشورها که در ایران حضور دارند نظیر اتباع کشورهای افغانستان - پاکستان - عراق - کویت - بحرین - عمان - عربستان - ارمنستان - گرجستان - ترکیه - آذربایجان - آلمان - کره - چین و دیگر کشورها می توانند خود، با مراجعه مستقیم به سایت ثبت نام و دریافت کد فراگیر جهت کد فراگیر اختصاصی ثبت درخواست نموده یا توسط یاری یکی از بستگان یا آشنایان به زبان فارسی عملیات نام نویسی در وب سایت را تکمیل نمایند.

پس از تکمیل درخواست و سپری شدن مدت زمان مورد احتیاج کد فراگیر تبعه متقاضی صادر و به تلفن همراه آن ها پیامک خواهد شد.

لذا در حال حاضر اتباع دیگر کشورهای ساکن در ایران می توانند با در دست داشتن گذرنامه و کد فراگیر دریافت شده از سامانه، جهت افتتاح حساب ایرانی و دریافت عابر بانک اقدام نمایند.

بعضاً بانک ها از متقاضیان درخواست می نمایند که کد فراگیر شخصی یا کد فراگیر بانکی (مخصوص بانک) دریافت نمایند که منظورشان دقیقا همین کد است که به آن اشاره شده است.

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیرایرانی که در ایران مشغول زندگی یا فعالیت تجاری هستند، می بایست جهت پیشبرد کلیه امورات بانکی و اداری خود این کد را دریافت و به سازمان درخواست نماینده ارائه دهند.

دریافت یک کد برای هر تبعه خارجی ساکن در کشور ایران کفایت می نماید و لازم نیست تا برای هر بانک یا سازمان کد فراگیر مجزا دریافت گردد.

اشخاص حقوقی (شرکت های غیر ایرانی) نیز می توانند جهت دریافت کد فراگیر مخصوص شرکت (اشخاص حقوقی) به سامانه فوق مراجعه نمایند.

امید است که راه اندازی سامانه فوق الذکر پیشبردی در تسهیل امور بانکی واداری اتباع خارجی در ایران باشد.

انتهای رپرتاژ آگهی

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8813

به "افتتاح حساب بانکی برای اتباع خارجی در ایران تسهیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح حساب بانکی برای اتباع خارجی در ایران تسهیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید