افتتاح طرح های عمرانی آب و برق در خوزستان با 13هزار میلیارد تومان

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان ظهر امروز دوشنبه در حاشیه کلنگ زنی پنج مجتمع آب شیرین کن در استان خوزستان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: برای طرح های تکمیل شده در استان بالغ بر 10 هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و حدود 2500 میلیارد تومان نیز برای طرح هایی که قرار است عملیات اجرایی آنها شروع گردد، در نظر گرفته شده است.

افتتاح طرح های عمرانی آب و برق در خوزستان با 13هزار میلیارد تومان

وی توضیح داد: در کل استان خوزستان بالغ بر 32 هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز طرح های در دست بهره برداری نمک زدایی آب شیرین کن داریم.

وزیر نیرو با اشاره به کلنگ زنی صورت گرفته مجموعه آب شیرین کن پیشرفته برای مردم شهر آبادان که با ظرفیت فراوری 15 هزار متر مکعب آب شیرین در شبانه روز شروع به کار کرد، ادامه داد: حدود 45 هزار متر مکعب در شبانه روز حجم آب شیرینی است که توسط طرح های در دست اجرا برنامه ریزی شده است.

اردکانیان اضافه نمود: برای طرح های بلندمدت و آتی آب شیرین کن های دیگر در استان نیز بالغ بر 84 هزار متر مکعب در شبانه روز پیش بینی شده است.

وی از طرح های آماده افتتاح آبرسانی بزرگ غدیر، تصفیه خانه شرق اهواز، نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در استان خوزستان اطلاع داد و اظهار کرد: فردا افتتاح رسمی فاز نخست طرح مهم 550 هزار هکتاری استان های خوزستان و ایلام برگزار خواهد شد.

وزیر نیرو طرح های آماده افتتاح را مربوط به وعده رییس جمهوری در سفر اسفندماه 95 به خوزستان و مصوبه 15 فروردین سال 96 دانست و اضافه نمود: این طرح های مهم آماده افتتاح از نتایج مصوبه فروردین سال 96 بوده که بخش های عمده آن اجرایی شده است.

اردکانیان با اشاره به شروع عملیات اجرایی 12 پست GIS در خوزستان همزمان با تحریم های ظالمانه و تحمیلی اظهار داشت: استان خوزستان تنها استانی است که یک باره این تعداد پست پیشرفته برق در آن نصب خواهد شد.

وزیر نیرو توضیح داد: نصب 12 پست GIS تاثیر بسزایی در ایمن سازی شبکه برق خوزستان خواهد داشت و قابلیت پایداری آن را بویژه در مقابله با ریزگردها دوچندان می نماید.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1891

به "افتتاح طرح های عمرانی آب و برق در خوزستان با 13هزار میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح طرح های عمرانی آب و برق در خوزستان با 13هزار میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید