افزایش قیمت بنزین همزمان با کاهش ارزش پول ملی گرجستان

به گزارش شیوا مارکت، طی دو روز اخیر قیمت سوخت در پمپ های بنزین گرجستان با افزایش ناگهانی به یک رکورد تاریخی رسید.

افزایش قیمت بنزین همزمان با کاهش ارزش پول ملی گرجستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از vestnik kavkaza، قیمت بنزین در ایستگاه های سوخت رسانی گرجستان به یک رقم تاریخی افزایش یافته است. بنا به گفته های صاحبان پمپ های بنزین علت این افزایش قیمت برای آنها معین نیست ولی این تغییرات طی دو روز گذشته رخ داده است.

بنا بر اعلام یکی از شرکت های توزیع کننده سوخت در گرجستان، قیمت ها چند تتری (واحد پول خرد گرجستان) افزایش داشته است. هر لیتر بنزین معمولی به 2.54 لاری (واحد پول اصلی گرجستان) رسیده است در صورتی که چند روز پیش 2.50 لاری بود.

در پمپ بنزین های گرجستان 4 مدل سوخت با کیفیتهای مختلف شامل بنزین معمولی، بنزین سوپر، بنزین پرمیوم و گازوئیل ارائه میگردد.

به گفته تحلیلگران، افزایش ناگهانی قیمت بنزین به دلیل کاهش ارزش ارز ملی گرجستان از 2.64 به 2.88 لاری برای هر دلار می باشد.

اخیرا پس از سخنرانی یک نماینده روسی در مجلس گرجستان، معترضان در تفلیس، پایتخت گرجستان، به تظاهرات پرداخته اند. به همین دلیل، پس از توهین یک مجری گرجستانی به پوتین در یک برنامه زنده که روز یکشنبه پخش می شد، تنش بین دو کشور بالا گرفت و اقدام این مجری، خشم روسیه را برانگیخت. ولادیمیر پوتین، ماه پیش فرمان تحریم سفرهای هوایی بین دو کشور را صادر کرد که از روز 8 ژوئیه به اجرا درآمد. به همین دلیل قانون گذاران روسیه، با توجه به افزایش تنش ها بین این کشور و گرجستان، لایحه ای برای اعمال تحریم های مالی علیه گرجستان وضع کردند. قانون گذاران مجلس دومای روسیه، با اجماع آرا، از بیانیه ای که وضع تحریم های خاص علیه ادامه تحریکات گرجستان علیه روسیه را خواهان است، حمایت نموده اند. پس از حمایت مجلس روسیه از وضع تحریم علیه گرجستان، ولادیمیر پوتین مخالفت خود را با این اقدام اظهار داشته است. وی گفت که مایل نیست با وضع تحریم ، باعث پیچیدگی روابط گردد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8051

به "افزایش قیمت بنزین همزمان با کاهش ارزش پول ملی گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت بنزین همزمان با کاهش ارزش پول ملی گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید