افزایش نگرانی ها از تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کنگو

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس نیوز، در حالی که انتظار می رود کشور آفریقایی کنگو به زودی شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باشد، اما برخی اقدامات ژوزیف کابیلا، رئیس جمهور فعلی این کشور نگرانی ها را در ارتباط با به تعویق افتادن انتخابات در این کشور افزایش داده است.

افزایش نگرانی ها از تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کنگو

گفته گردیده تنها چند ساعت قبل از انتها مهلت ثبت نام نامزدان انتخاباتی در کنگو، ژوزف کابیلا، رئیس جمهور این کشور، یکی از نزدیکان خود را بنام رمضانی شادری، وزیر سابق داخلی و دبیرکل حزب حاکم فعلی، به عنوان نامزد مورد نظر برای انتخابات پیش رو معرفی نموده است.

شادری 57 ساله به عنوان نامزد مورد نظر رئیس جمهور فعلی کنگو از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا بدلیل اتهامات اقتصادی و حقوق بشری تحت تحریم واقع شده است و معرفی او به عنوان نامزد انتخاباتی حزب حاکم ممکن است برگزاری روند انتخاباتی در این کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

ژوزف کابیلا، رئیس جمهور فعلی کنگو در سال 2001 بعد از کشته شدن پدرش لورانت کابیلا به قدرت رسید. با این حال فشار بین المللی باعث گردیده تا او تن به برگزاری انتخابات دهد، هرچند با توجه به این که هزینه برگزاری این انتخابات را سازمان ملل و برخی از کشورهای خارجی تقبل نموده اند، دولت در این کشور برای برگزاری انتخابات لازم است تا استاندارهای مورد نظر سازمان ملل را رعایت کند.

عدم اجرای درخواست های بین المللی برای سازوکار انتخاباتی در کنگو به تاخیر در برگزاری انتخابات در این کشور فقیر آفریقایی منجر خواهد شد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: mehrnews.com
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 172

به "افزایش نگرانی ها از تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کنگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نگرانی ها از تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کنگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید