افشای تحریف گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره سوریه

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سازمان منع سلاح های شیمیایی در ماه مارس گزارشی منتشر کرده و اعلام نمود که به احتمال زیاد حمله شیمیایی با گاز سمی کلر در منطقه دوما واقع در شمال شرق دمشق پایتخت سوریه انجام شده است.

افشای تحریف گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره سوریه

پس از این گزارش بود که سه کشور فرانسه، انگلیس و امریکا با این ادعا که این حمله شیمیایی توسط ارتش سوریه اجرا شده است حملاتی هوایی بر ضد سوریه انجام دادند.

حال سایت افشاگر ویکی لیکس با منتشر کردن ایمیل یکی از اعضای گروه حقیقت یاب سازمان منع سلاح های شیمیایی با مقامات بالاترش پرده از حقیقت برداشته است.

در این ایمیل گفته شده است که اسناد به چیزی کاملا متفاوت با آنچه بوده اند تغییر داده شده اند. واین اتفاق در دفتر مدیر کل وقت که یک دیپلمات ترک به نام احمد اوزومچو اتفاق افتاده است.

معارضان سوری در آن زمان ادعا کردند که حمله شیمیایی از طریق کپسول هایی که ازهواپیما پرتاب شده اند اجرا شده است. این ادعا توسط محققان سازمان به راحتی پذیرفته شده است امری که نویسنده ایمیل آن را بسیار نگران کننده خوانده است.

در ادامه نامه آمده است که چندین ماده شیمیایی هستند که حاوی کلر هستند و برخی از این مواد در خانه ها نیز یافت می شوند. همچنین در گزارش اولیه ذکر شده بود که احتمال اینکه کلر سمی یافت شده در منطقه از کپسولهای پرتاب شده از هواپیما خارج شده باشد بسیار کم است که در گزارش نهایی حذف شده است. مسأله ای که نویسنده ایمیل آن را انحرافی بزرگ در گزارش اصلی خوانده است.

به گفته این کارشناس حقیقت یاب سازمان، اشتباه بزرگ دیگر گزارش آنجاست که نفس یافتن ماده سمی در منطقه را به منزله انجام دریافت حمله شیمیایی توسط دولت سوریه در نظر گرفته است.

در همان زمان ساکنان منطقه اعلام کردند که اطلاعی از رخ دادن حمله شیمیایی و یا آسیب دیدن اشخاص توسط آن ندارند ولی در همان زمان سازمان کلاه سفیدها که با سرمایه گذاری غربی-عربی توسط معارضان و با رهبری غربی ها راه اندازی شده است با جدیت خبر از وقوع حمله شیمیایی و مصدوم شدن تعداد زیادی از ساکنان شهردادند!

فردا نشست سالانه سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی برگزار می شود. باید دید مسولان سازمان چه پاسخی برای این اشتباه بزرگ دارند.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13752

به "افشای تحریف گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای تحریف گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید