اقدام غافلگیرکننده ترامپ علیه ایران، آیا حمله نظامی در کار است؟

به گزارش شیوا مارکت، اوضاع نابسامان امریکا در شرایط فعلی که علاوه بر بحران کرونا ، با شورش های داخلی و بحران مالی نیز تشدید شده، گزینه های فراروی ترامپ را برای انتخابات آینده بشدت محدود کرده است.

اقدام غافلگیرکننده ترامپ علیه ایران، آیا حمله نظامی در کار است؟

به گزارش خبرنگاران، فرانکو ونتورینی طی مقاله ای در روزنامه کوریره دلاسرا با عنوان اقدام غافلگیرکننده ترامپ در ماه اکتبر، ایران خواهد بود، درگیری محدود نظامی وی با ایران و ایفای نقش فرماندهی نظامی شاید بهترین گزینه وی در این میان باشد.

تمامی دولت های اروپایی بر این باورند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر قابل پیش بینی نیست : برای پیروزی در این انتخابات باید دید اقدام غافلگیرکننده ترامپ در ماه اکتبر به منظور سوق دادن شرایط انتخاباتی به نفع خود چه خواهد بود. در این ارتباط فرضیه های متعددی از جمله توافق هسته ای با کره شمالی که عملاً غیرمحتمل به نظر می رسد، سقوط مادورو در ونزوئلا، خروج نیروهای نظامی از افغانستان (که بخش قابل توجه آن علیرغم حملات طالبان، صورت گرفته) و اوکراین (که جولیانی وکیل مدافعش ماجرای پسر جو بایدن در این کشور را دنبال می نماید)، وجود داشته، ولی غالب ترین نظریه مطرح در میان تحلیلگران، فرضیه درگیری مختصر نظامی بین آمریکا و ایران است.

چراکه هیچ یک از این سناریوها، علیرغم بار و اعتبارشان، نمی توانند با شرایط خاص مربوط به ایران مقایسه شوند. بدین ترتیب که : بر اساس توافق هسته ای ایران منعقده در سال 2015، تحریم تسلیحات سبک و متعارف این کشور در اکتبر 2020 به سرانجام خواهد رسید، در سازمان ملل متحد در این خصوص رأی گیری بعمل خواهد آمد و حداقل روسیه تمدید تحریم ها را وتو خواهد نمود. با این حال هر کشوری بطور جداگانه مجاز است تصمیم خود در این ارتباط را اعمال کند و اینجاست که آمریکایی ها قطعاً تحریم های مذکور را تمدید خواهند کرد. ایران نیز به دلایل داخلی ناچار به واکنش شده و احتمالاً چند عملیات نظامی در خلیج (فارس) انجام خواهد داد. در این صورت کاخ سفید نیز می تواند با درگیری هایی محدود و بدون تلفات برای آمریکایی ها (برای مثال به وسیله پهپادها و موشک های کروز) در مقام پاسخگویی برآید.

جنگی کوچک و مختصری که قادر خواهد بود دونالد ترامپ به یک سرفرمانده ممتاز در آمریکا، جدای از شرایط جاریِ سلامتی عمومی (ناشی از کرونا) و حتی نرخ بیکاری در این کشور، تبدیل کرده و موجب افزایش محبوبیتش گردد. و این فرضیه بسیار ملموسی است که در میان تحلیلگران ژئوپلیتیکی مطرح است. بعبارت دیگر، چنانچه ترامپ در انتخابات با نقش فرمانده نظامی ظاهر گردد، ممکن است بتواند برای بار دوم نیز به پیروزی برسد.

310311

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21515

به "اقدام غافلگیرکننده ترامپ علیه ایران، آیا حمله نظامی در کار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام غافلگیرکننده ترامپ علیه ایران، آیا حمله نظامی در کار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید