العربیه: فرانسوی ها میانجی گری میان ایران و آمریکا را از صعود به اورست سخت تر می دانند

به گزارش شیوا مارکت، منابع فرانسوی به شبکه خبری العربیه گفته اند که صعود به قله اورست از میانجی گری میان ایران و آمریکا آسان تر است.

العربیه: فرانسوی ها میانجی گری میان ایران و آمریکا را از صعود به اورست سخت تر می دانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع فرانسوی در مصاحبه با شبکه خبری العربیه گفته اند که صعود به قله اورست از میانجی گری میان واشنگتن و تهران آسان تر است.

این منابع همچنین هرگونه دیدار میان حسن روحانی رئیس جمهور ایران و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آینده نزدیک را بعید دانسته اند.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه دو هفته پیش در خاتمه نشست سران گروه هفت در بیاریتز فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با ترامپ گفت که برای دیدار میان رئیس جمهور ایران و آمریکا طی هفته های آینده کوشش خواهد نمود. (جزئیات بیشتر)

رئیس جمهور فرانسه گفت که روحانی در راستای منافع کشورش آماده دیدار با هر رهبر سیاسی است و اگر رئیس جمهور ایران و ترامپ با یکدیگر دیدار نمایند دستیابی به یک توافق ممکن است و در این زمینه نیز با روحانی گفت وگو نموده است.

پس از آن، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به این سخنان ماکرون تاکید نمود که دیداری بین رئیس جمهور ایران و ترامپ تا زمانی که آمریکا به جمع 1+5 بپیوندد و برجام را اجرا کند قابل تصور نیست و در آن موقع هم گفتگوی دوجانبه ای نخواهیم داشت. (جزئیات بیشتر)

مقامات ایران بارها در مناسبت های مختلف اعلام نموده اند که با آمریکا مذاکره نخواهند کرد. حسن روحانی هفتم آبان سال 1396 در سخنانی در مجلس شورای اسلامی درباره بدعهدی آمریکایی ها گفت، امروز آمریکایی ها به برخی از کشورهای شرق آسیا پیام مذاکره می دهند که با ما مذاکره کن ؛ مگر دیوانه شدند که با شما مذاکره نمایند؛ شما مذاکره دیروز را علنی زیر پا می گذارید و به مذاکره امضا شده ای که به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بی اعتنا هستید (جزئیات بیشتر).

.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10397

به "العربیه: فرانسوی ها میانجی گری میان ایران و آمریکا را از صعود به اورست سخت تر می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "العربیه: فرانسوی ها میانجی گری میان ایران و آمریکا را از صعود به اورست سخت تر می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید