انتخاب دبیر هنری و مدیر اجرایی جشنواره تجسمی فجر

به گزارش شیوا مارکت، پس از انتصاب ابراهیم حقیقی به عنوان دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر، دبیر هنری و مدیر اجرایی جشنواره انتخاب شدند.

انتخاب دبیر هنری و مدیر اجرایی جشنواره تجسمی فجر

به گزارش خبرنگاران، هادی مظفری رییس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به پیشنهاد ابراهیم حقیقی دبیر این جشنواره، طی حکمی سید امیر سقراطی را به سمت دبیر هنری جشنواره منصوب کرد.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی، مظفری در این حکم نوشته است: با عنایت به پشتوانه علمی و تجربه کاری تخصصی در زمینه امور هنری جنابعالی را به سمت دبیر هنری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب می کنم. امیدواریم که با تکیه بر خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از تجارب گذشته و همفکری و هم رأیی با هنرمندان و دیگر اعضای سیاستگذاری و گروه اجرایی، جشنواره یازدهم به بهترین شکل ممکن برگزار گردد.

همچنین رییس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به پیشنهاد ابراهیم حقیقی دبیر این جشنواره، طی حکمی محسن سلیمانی را به سمت مدیر اجرایی جشنواره منصوب کرد.

مظفری در این حکم نوشته است: با توجه به پیشینه فعالیت هنری و اجرایی در مراکز فرهنگی هنری و جشنواره ها، جنابعالی را به سمت مدیر اجرایی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب می کنم. امیدوارم که در تعامل با همکاران و هنرمندان حاضر در جشنواره و همرأیی با شورای سیاستگذاری و دیگر مدیران جشنواره، فضایی را ایجاد کنید تا این جشنواره در بهترین شکل ممکن به جامعه هنری ایران عرضه گردد.

سید امیر سقراطی نقاش، طراح و پژوهشگر هنر متولد 1358 عضو پیشین هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران، دبیر همایش پژوهشی هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، دبیر شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار دومین دوره نگارخانه ای به وسعت شهر، دبیر بخش تجسمی چهارمین و پنجمین دوره جایزه ادبیات و هنر محتشم، مولف 10 عنوان کتاب هنری از جمله ایستادن در میانه آشوب و زیبایی: گفت و گو با علی نصیر، شورآفرین خلوت گزیده: زندگی و آثار کیومرث کیاست، حافظه روشن تاریخ: زندگی و آثار محمد رفیع ضیایی و ... است. وی همچنین برگزاری 21 نمایشگاه انفرادی نقاشی و طراحی و کاریکاتور و کیوریتوری 7 نمایشگاه از هنر معاصر ایران را در پاریس و تهران در کارنامه کاری خود دارد. سقراطی هم اکنون عضو شورای تجسمی خانه هنرمندان ایران است.

محسن سلیمانی هم متولد 1353، طراح گرافیک، عکاس، مدیر هنری، مدرس، پژوهشگر و دارای دکتری تاریخ تحلیلی و تطبیقی هنر اسلامی و فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه هنر تهران است. وی دبیر چهارمین دوسالانه مجسمه های شهری، عضو شورای سیاستگذاری سومین دوسالانه نقاشی دیواری تهران و مدیر هنری همایش بین المللی ارتباطات و شهرگردی و مدیر نقاشی دیواری شهر تهران بوده و سابقه تدریس در دانشگاه های الزهرا، آزاد اسلامی، سوره و صدا و سیما را دارد. از سلیمانی دو کتاب خط و ربط و نوشته و تصویر نیز منتشر شده است. وی هم اکنون مدیر فرهنگی هنری منطقه 3 و رییس فرهنگسرای ارسباران است.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بهمن و اسفند امسال در 10 رشته برگزار خواهد شد.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1516

به "انتخاب دبیر هنری و مدیر اجرایی جشنواره تجسمی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب دبیر هنری و مدیر اجرایی جشنواره تجسمی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید